TJ SPARTAK PRAHA STALINGRAD - TJ DYNAMO PRAHA

2:2 (2:1)

Sobota 28.08.1954, 17:00 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • Přebor republiky (1954) • 14. kolo

Ú Andrejkovič Ján   90

• Utkání nevybočilo z průměrné úrovně. Stalingrad propásl jednu z posledních příležitostí k získání potřebných bodů, zvláště hrou v prvém poločase, kdy měl naprostou převahu, kterou však nepřesnou střelbou nedokázal vyjádřit brankami. Naopak to bylo Dynamo, které v druhém poločasu hru nejen vyrovnalo, ale i získalo převahu. Remis byla spravedlivým vyjádřením průběhu hry.

Domácí proti posledním utkáním pozměnili sestavu. V obraně nastopil Vaněk a Kalous přešel na okraj zálohy. Müller s Bílkem hráli na křídlech a útok vedl Dvořák. Marzin v brance nebyl příliš zaměstnán. V obraně zahrál nejlépe dr. Jíra, který byl nejlepším hráčem na hřišti. Dobře bránil i podporoval útok, jen nečistou hru by si měl odpustit. V prvém poločase zahrál dobře útok, až na tu nešťastnou střelbu. Jen Dvořák občas dobře vystřelil a také druhá branka Bílka byla ukázková. Nad průměr zahrál i Müller, slabě Tomáš i Žďárský, kteří ve druhém poločase úplně odpadli. U Dynama jen v obraně Štadler a na kraji zálohy Muzikář zahráli dobře. Příliš stažený Ipser ve středu obrany nechával prostor před trestným územím nechráněný a umožňoval domácím útočníkům nerušenou střelbu. Útok bez Bicana zahrál velmi slabě. Krucký jej nemohl nahradit, neboť svým výkonem do nejvyšší soutěže zatím nepatří. Jedině Hubálek ukázal chvílemi snahu a nebál se vystřelit.

Spartak Stalingrad: Marzin-Rubáš, dr. Jíra, Vaněk-Valenta, Kalous-Bílek, Tomáš-Dvořák, Žďárský, Müller.

Dynamo: Kabíček-Kocourek, Ipser, Štadler-Muzikář, Fišer-Urban, Hubálek, Krucký, Trubač, Andrejkovič.

Před koncem zápasu byl zraněn Kalous a vystřídán Trnkou. Branky Stalingradu Valenta a Bílek, za Dynamo Hubálek a Trubač. Rozhodčí Adam nepřesný, 12 000 diváků.