KRÁTCE:
V generálce na ligu porazili Bohemians slovenský tým AS Trenčín 4:0 (2:0). Branky: 16. Ben Sallam (vl.), 44. Hrubý, 86. Zeman, 87. Ristovski.
Přehled výsledků ze soustředění: Paksi FC (výhra 4:1), FK Napredak Kruševac (remíza 1:1), FK Austria Wien (výhra 7:3).
Záložník a legenda Bohemians JOSEF JINDŘIŠEK (43) s klubem podepsal smlouvu na další sezónu! Nejstarší hráč FORTUNA:LIGA tak může trhat další rekordy!
Útočník LADISLAV MUŽÍK (25) přestupuje do druholigového týmu SFC Opava. S klubem podepsal dvouletou smlouvu.
  

Jak Antonín Kulíček nakupoval hráče

Láska k oddílovým barvám, to není pouze fráze. Možná, že někdy by se snad mohla změnit v lásku k oddílovým penězům. Ale to snad jen u několika krajánků, kteří si myslí, že přestupy mohou svůj fotbalový kumšt prodávat. Ale v drtivé většině hráči i funkcionáři milují svá hřiště, barvu dresu, kamarády a jsou ochotni pro ně "cedit i krev".

Mistrovské hovory už příští úterý: Přijdou Bičovský, Chaloupka a Zadina!

Fanoušci Bohemky prožívají krásné jaro v ten nejlepší možný čas. Velké tažení týmu Jaroslava Veselého připadá na blížící se čtyřicáté výročí zatím jediného mistrovského titulu v historii klubu. Dobrou aktuální náladu můžete zkombinovat s euforickými vzpomínkami při unikátním seriálu Mistrovské hovory nad Ďolíčkem. Jejich druhý díl se ve Vršovickém divadle MANA koná v úterý 18. dubna v tradičních 19.05. A dorazí klíčoví hráči slavného týmu – Přemysl Bičovský a Pavel Chaloupka a také trenér Josef Zadina!

Zachraňme hrobku pana Zdeňka Dannera!

Děkujeme, pane Dannere! Symbolických díků vůči dlouholetému předsedovi Bohemians byla v minulých letech vyřčena řada. Autoři knihy Bohemka je a bude mu věnovali celé pasáže textu. Jeho podobizna se objevila na novému muralu v ulici Vršovická. Aktivní část fanoušků ho připomíná na svých nálepkách. Městská část po něm pojmenovala parčík přímo vedle Ďolíčku, kdysi Dannerova stadionu Bohemians.

Historický zájezd Bohemians do Austrálie (4. díl)

Nadešla neděle 3. července 1927 a výpravě Bohemians nastoupivší na palubu zaoceánského parníku Orvieto začíná zpáteční cesta přes oceán. Tou dobou byli na cestě téměř tři měsíce a ještě mělo uplynout 28 dní, než měli opět spatřit Prahu. V kufrech vezli členové výpravy různé upomínky a dárky z Austrálie.

Vítězné tažení Bohemians

Liga se schylovala ke konci. Hráči Bohemians, kteří se chystali do Francie a do Alžíru, prohrávali jeden zápas za druhým. Ligu vyhrát už nemohli, tak hráli jen tolik, aby hráli a nic se jim nestalo. Hodně lidí se bálo výsledků v cizině. Ale naši přišli, viděli a zvítězili.

Záchrana nestačí! O co vlastně hrajeme?

Jak se zdá, adrenalin boje o život nám bude tentokrát upřen. „Už nám nestačí se zachránit, to bych tady lhal,“ vyhlásil trenér Jaroslav Veselý po nedělní historické výhře v Plzni. O co tedy Bohemians ve zbytku sezony budou hrát? Pár dějinných přelomů by se našlo.

Tak jsme první, no a cóóó! Bohemka je v čele po 21 letech

Bohemka vede ligu! Po prvním kole to možná není tak prestižní, ale fakta jsou fakta. V tabulce po prvních osmi zápasech Fortuna ligy jsou Bohemians nejvýš, společně s olomouckou Sigmou. Naposledy byla Bohemka na vrcholu tabulky před necelými 21 lety.

Historický zájezd Bohemians do Austrálie (3. díl)

Ve středu 1. června si zelenobílí ze Sydney “odskočili“ na jih do sedmdesát kilometrů vzdáleného městečka Wollongongo, kde zvítězili nad místním týmem Illawarra District 2:1, kdy se za Bohemians trefili Knížek a Havlín. Terén byl silně podmáčený, téměř neregulérní. Po tomto zápase byli Bohemians pozvání k odehrání několika zápasů v Jižní Americe a v Kanadě.