KRÁTCE:
Útočník LADISLAV MUŽÍK (25) odchází do druholigového týmu SFC Opava. Forma jeho působení je předmětem probíhajících jednání.
Záložník ALEŠ ČERMÁK (29) po roce přichází do Bohemians! Podepsal smlouvu na jednu sezónu.
Útočník ERIK PREKOP (26) odchází z Bohemians! Přestupuje na 3 roky s možností opce do ostravského Baníku.
Obránce a záložník DANIEL KÖSTL (26) odchází z Bohemians! Přestup do slovenského týmu MFK Ružomberok je smluvně vázán do roku 2027. U klokanů strávil celkem 5 sezón.
Přehled zápasů na soustředění ve Slovinsku: Paksi FC (4.7.), NK Lokomotiva Zagreb (7.7.).
  

David Bartek: Z náboru do áčka

phoca thumb l 03V březnu roku 2012 vyšel v klubovém magazínu Klokan (při příležitosti prvoligového utkání s Baníkem Ostrava) zajímavý rozhovor se záložníkem a obráncem Davidem Bartkem. Zavzpomínal na svoje mládežnické začátky i na přesun do A-týmu Bohemians. David Bartek, kromě jednoho půlroku (hostování v SK Kladno v roce 2009; pozn. redakce), je zelenobílým věrný dodnes. Vždyť stejně jako Josef Jindřišek atakuje tabulku TOP 10 hráčů s nejvíce prvoligovými starty! Právě tento týden slaví kulaté třicátiny a my Vám přinášíme tento rozhovor v plném znění.


Jak dlouho hraješ za zelenobílé?

"V Bohemce jsem již od svých pěti let. Můj strýc David Šindelář hrál za Bohemku, tak jsem to přišel zkusit na nábor, vydařilo se a od té doby hraju v zelenobílém dresu."

Co ti utkvělo nejvíce v paměti?

"Na mládež všeobecně vzpomínám rád. Poznal jsem zde spoustu kamarádů, mám hodně hezkých zážitků. Vyhrál jsem například třikrát kvalitně obsazený Memoriál Václava Jíry, který pořádá právě Bohemka, ale především vzpomínám na A dorost ročníku 87-88. S ním se nám povedlo vykopat pro klokany celostátní ligu dorostu. Dařilo se nám na hřišti, ale hlavně jsme byli výborná parta i mimo něj."

Jak proběhlo tvé posunutí do chlapů?

"Tak přesun do A-mužstva byl opravdu rychlý a nečekaný. V 17-ti letech za mnou přišel do šatny o poločase při zápase dorostu trenér A-mužstva Zbyněk Busta a řekl mi, ať se odpoledne hlásím na tréninku. Absolvoval jsem jeden trénink a hned jsem hrál zápas v Ďolíčku. Bylo to splnění mého snu. Skok to byl velký hlavně v osobních soubojích a rychlosti hry."

phoca thumb l 02Co bys poradil dorostencům s odstupem času teď?

"Tak poradil bych jim, ať na sobě neustále pracují a hlavně ať je fotbal baví."

Není deprimující být stále v jednom týmu?

"Pro mě to určitě deprimující není. Hrát za Bohemku ligu byl vždycky můj sen a ten se mi splnil. Jsem rád, že tu můžu být a pomáhat Bohemce v co nejlepší výsledky. A i když jsem tady kromě jednoho půlroku celou svoji kariéru, tak si dávám stále nové cíle, abych se neustále individuálně zlepšoval a zároveň pomáhal celému týmu."

Podporuje tě rodina v bohemáckým životě?

"Tak celá má rodina fandí Bohemce, chodí na každý domácí zápas a podporuje mě. Hlavně má manželka je moji oporou a největší fanynkou."

Jak vypadají nové tváře?

"Posily jsou velice kvalitní. Přišli mladí a šikovní hráči jako Orolín, Vyhnal, Ptáček, z dorostu Nerad a zkušený Lukáš Hartig s Martinem Abrahamem, kteří svojí bojovností a obrovskými zkušenostmi určitě pomůžou."

phoca thumb l 03Jak jsi vnímal mrazivou zimní přípravu?

"Byli jsme na kondičním soustředění v Břízkách, kde to moc dobře známe. Na herním soustředění jsme byli v Břeclavi, kde nás trochu ovlivnilo právě mrazivé počasí, takže jsme museli trénovat na umělé trávě, ale i tak jsme kvalitně potrénovali. Odehráli jsme tak přípravná utkání, která jsme obě vyhráli. Jinak proběhla příprava úplně v pohodě a hodnotím ji pozitivně."

Jak jsi vnímal zápas s Jabloncem? Měli jsme tam hodně šancí a je jen škoda, že jsme je neproměnili.

"Zápas s Jabloncem mě hrozně mrzí a to hlavně kvůli tomu, že jsme nedokázali bodovat. Sice jsme prohrávali, ale jak jsme vyrovnali, tak jsem věřil, že dokážeme přinejmenším výsledek 1:1 udržet. Kdybychom ještě dokázali lépe vyřešit některé situace, tak můžeme zápas otočit, ale jednou jsme nechali ve vápně volného Davida Lafatu a ten ukázal, proč dal v letošní sezóně tolik gólů. Určitě jsme měli na to, abychom bodovali."

Jak jsi vnímal 33. minutu, kdy došlo na choreo a zápas se na chvíli přerušil?

"To rozloučení s Lukášem bylo od fanoušků nádherné. Lukáš byl výborný člověk, velký Bohemák a určitě to bylo důstojné. Jen pořád nemůžu uvěřit, že je pryč!"

Moc gólů v lize jsi zatím nedal. Pamatuješ si je všechny?

"To je pravda, že jsem jich zatím moc nedal, takže si je pamatuju všechny. Určitě nejhezčí byl proti Slovácku, když se mi povedly nůžky. Věřím, že gólů bude přibývat a já tak co nejvíce pomůžu týmu."

V poslední době se objevuješ i v obraně, kde ti to svědčí nejvíce?

"Já jsem rád, že můžu nastupovat na více postech, alespoň mám větší šanci hrát. Sice mi více sedí post záložníka, ale jestli hraju v obraně nebo záloze neřeším. Snažím se na hřišti vždy odevzdat maximum."

Magazín Klokan / 5.3.2012