KRÁTCE:
Obránce a záložník DANIEL KÖSTL (26) odchází z Bohemians! Přestup do slovenského týmu MFK Ružomberok je smluvně vázán do roku 2027. U klokanů strávil celkem 5 sezón.
Přehled zápasů na soustředění ve Slovinsku: Paksi FC (4.7.), NK Lokomotiva Zagreb (7.7.).
Další přípravný zápas odehrají hráči Bohemians ve Vídni s FK Austria Wien (10.7.) a generálku odehrají v Ďolíčku s AS Trenčín (14.7.).
Útočník VÁCLAV DRCHAL (24) se vrací do Bohemians! Stává se kmenových hráčem klokanů, podepsal víceletý kontrakt s klubem.
Klub BOHEMIANS představil fanouškům nové webové stránky, do budoucna se počítá i s mobilní aplikací.
  

O webu

Základní informace


Název Kenguru je volným překladem slova klokan z finštiny. K tomu se váže vzpomínka z roku 2005, kdy po jednom ze zápasů naší milované Bohemky několik fanoušků skončilo ve známé nonstop restauraci U Kotvy na křižovatce Lazarská v centru Prahy. Zde proběhla tzv. "družba" s přítomnými turisty z Finska a po zjištění onoho krásného překladu jsme slíbili, že do roka a do dne vznikne spolek Kenguru. Tak se i stalo.

K rozhodnutí založit webové stránky již na začátku března roku 2006 jsme dospěli z důvodu nedostatku informací z mládežnické a dorostenecké líhně klokanů na oficiálním webu Virtuální Ďolíček. Založili jsme redakci ve složení fanoušků Honzy V. (priessnitz) a Zdeněk Z. (fotoZ) a ta se po několika dalších týdnech rozrostla o další kamarády (fotograf Pasta, redaktoři strast a richty ad.). Stačil pouhý půlrok (!), aby web začal přinášet kompletní výsledky a vybrané reportáže s fotografiemi z tehdejších mládežnických soutěží. Nakonec to dospělo až do takového stavu, že naše reportáže začala přebírat i samotná redakce oficiálních stránek Bohemians, o co nám na začátku také šlo. 

Ještě v témže roce na podzim jsme založili a zaregistrovali fotbalový tým Kenguru FC, který od jara roku 2007 pravidelně nastupoval v 8. hanspaulské lize a sdružoval zejména fanoušky zelenobílých barev. Časem vznikl i jeho přidružený B-tým, který si dokonce vedl sportovně daleko lépe než jeho mateřský oddíl. Po několika letech ovšem oba týmy nakonec z různých důvodů zrušily svoji aktivní činnost...

To se ovšem netýkalo samotného webu - ten se, po dohodě s občanským sdružením CU Bohemians Praha, stal oficiálním webem mládeže Bohemians! Sice spolupráce trvala pouhou jednu fotbalovou sezónu, ale vršovickým fanouškům přinesla mnoho informací a reportáží z mládežnických soutěží.

Po určité stagnaci, kdy web přinášel pouze informace o hanspaulském týmu Kenguru FC, se během roku 2011 utvořila iniciativa fanoušků Bohemians k vytvoření projektu Cesta za titulem. Ten měl za cíl fotbalovým fanouškům tzv. "on-line formou" připomenout 30. výročí od dosud jediného mistrovského titulu. Fanoušci se tak prostřednictvím webu přenesli o 30 let nazpět, aby si den po dni zažili slavný ročník 1982/1983!

Během tohoto projektu se začal web Kenguru věnovat zejména historii a zpracoval např. veškeré přehledy zápasů a tabulky 1. ligy od roku 1925 nebo slavné pohárové zápasy UEFA. Vznikl také mj. digitální archiv klokanů. Web začal prezentovat jednotlivé hráčské karty, vybrané detaily zajímavých utkání nebo nově i rozhovory s bývalými hráči Bohemians. Největší podíl na tom, že se web začal formovat k samotné historii měl a dosud má redaktor Martin H. Ten svými články a rozhovory, které jsou pravidelně publikovány v magazínu Klokan, přinesl tolik potřebná historická fakta o fotbalovém klubu Bohemians. K tomu se přidali i někteří konzultanti a historici a web Kenguru se stal v současné době unikátním portálem pro fotbalové fanoušky nejenom z Vršovic!

V roce 2020 byla založena fotobanka Kenguru - Bohemians na starých fotografiích, která je chronologicky prezentována ostatním fanouškům. Stejně jak ona tak i samotný web na podzim roku 2021 přechází pod patronací nově vzniklého oficiálního fanklubu Bohemians a později i zapsaného spolku Klokanklub z.s., konkrétně pak pod jeho historickou sekci.

autor: jan vosátka (17.11.2021)