KRÁTCE:
Na hostování přichází do Bohemians z Plzně navrátilec do branky MARTIN JEDLIČKA (25). Informuje o tom na sociálních sítích vršovický klub.
Na dlouhodobý přestup přichází do Bohemians z Hradce Králové univerzál VOJTĚCH SMRŽ (26).
Klub Bohemians byl potrestán pokutou ve výši téměř 750 000 Kč za chování fanoušků v odvetě EKL. Informuje o tom Virtuální Ďolíček.
Kapitán a legenda Bohemians JOSEF JINDŘIŠEK (42) prodloužil s klubem smlouvu o další rok, gratulujeme!!!
Trojice hráčů KADLEC-KŘAPKA-SOUKUP podepsala prodloužení smlouvy s klubem Bohemians. Informuje o tom Virtuální Ďolíček.
  

O webu

Základní informace


Název Kenguru je volným překladem slova klokan z finštiny. K tomu se váže vzpomínka z roku 2005, kdy po jednom ze zápasů naší milované Bohemky několik fanoušků skončilo ve známé nonstop restauraci U Kotvy na křižovatce Lazarská v centru Prahy. Zde proběhla tzv. "družba" s přítomnými turisty z Finska a po zjištění onoho krásného překladu jsme slíbili, že do roka a do dne vznikne spolek Kenguru. Tak se i stalo.

K rozhodnutí založit webové stránky již na začátku března roku 2006 jsme dospěli z důvodu nedostatku informací z mládežnické a dorostenecké líhně klokanů na oficiálním webu Virtuální Ďolíček. Založili jsme redakci ve složení fanoušků Honzy V. (priessnitz) a Zdeněk Z. (fotoZ) a ta se po několika dalších týdnech rozrostla o další kamarády (fotograf Pasta, redaktoři strast a richty ad.). Stačil pouhý půlrok (!), aby web začal přinášet kompletní výsledky a vybrané reportáže s fotografiemi z tehdejších mládežnických soutěží. Nakonec to dospělo až do takového stavu, že naše reportáže začala přebírat i samotná redakce oficiálních stránek Bohemians, o co nám na začátku také šlo. 

Ještě v témže roce na podzim jsme založili a zaregistrovali fotbalový tým Kenguru FC, který od jara roku 2007 pravidelně nastupoval v 8. hanspaulské lize a sdružoval zejména fanoušky zelenobílých barev. Časem vznikl i jeho přidružený B-tým, který si dokonce vedl sportovně daleko lépe než jeho mateřský oddíl. Po několika letech ovšem oba týmy nakonec z různých důvodů zrušily svoji aktivní činnost...

To se ovšem netýkalo samotného webu - ten se, po dohodě s občanským sdružením CU Bohemians Praha, stal oficiálním webem mládeže Bohemians! Sice spolupráce trvala pouhou jednu fotbalovou sezónu, ale vršovickým fanouškům přinesla mnoho informací a reportáží z mládežnických soutěží.

Po určité stagnaci, kdy web přinášel pouze informace o hanspaulském týmu Kenguru FC, se během roku 2011 utvořila iniciativa fanoušků Bohemians k vytvoření projektu Cesta za titulem. Ten měl za cíl fotbalovým fanouškům tzv. "on-line formou" připomenout 30. výročí od dosud jediného mistrovského titulu. Fanoušci se tak prostřednictvím webu přenesli o 30 let nazpět, aby si den po dni zažili slavný ročník 1982/1983!

Během tohoto projektu se začal web Kenguru věnovat zejména historii a zpracoval např. veškeré přehledy zápasů a tabulky 1. ligy od roku 1925 nebo slavné pohárové zápasy UEFA. Vznikl také mj. digitální archiv klokanů. Web začal prezentovat jednotlivé hráčské karty, vybrané detaily zajímavých utkání nebo nově i rozhovory s bývalými hráči Bohemians. Největší podíl na tom, že se web začal formovat k samotné historii měl a dosud má redaktor Martin H. Ten svými články a rozhovory, které jsou pravidelně publikovány v magazínu Klokan, přinesl tolik potřebná historická fakta o fotbalovém klubu Bohemians. K tomu se přidali i někteří konzultanti a historici a web Kenguru se stal v současné době unikátním portálem pro fotbalové fanoušky nejenom z Vršovic!

V roce 2020 byla založena fotobanka Kenguru - Bohemians na starých fotografiích, která je chronologicky prezentována ostatním fanouškům. Stejně jak ona tak i samotný web na podzim roku 2021 přechází pod patronací nově vzniklého oficiálního fanklubu Bohemians a později i zapsaného spolku Klokanklub z.s., konkrétně pak pod jeho historickou sekci.

autor: jan vosátka (17.11.2021)