FK PARDUBICE - BOHEMIANS PRAHA 1905

3:0 (1:0)

Sobota 21.08.2021, 16:00 hodin • Městský stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • FORTUNA:LIGA (2021/2022) • 5. kolo

Branky: 31. Chytil, 65. Černý, 83. Solil

ŽK: 7. Jeřábek - 87. Nový

Rozhodčí: Hrubeš - Hájek, Dobrovolný (Szikszay)

32 O Nový Martin   5

• Fotbalisté Pardubic překvapivě zvítězili v pátém kole první ligy nad Bohemians 1905 3:0. Skóre otevřel v 31. minutě Mojmír Chytil a po změně stran se trefili střídající Pavel Černý a Tomáš Solil. Zápas se hrál v domácím azylu Východočechů v Praze v Ďolíčku, kde sídlí soupeř. Pardubičtí se dočkali prvního vítězství v nové sezoně, naopak Bohemians čekají v lize na tři body už osm utkání.

Bohemians, kteří v Ďolíčku netradičně nastoupili v roli hostujícího týmu, měli většinu první půle navrch, ale do šancí se zpočátku dostávali jen těžko. Skóre v 31. minutě otevřeli Pardubičtí. Na Čelůstkův centr z levé strany si naskočil Chytil a hlavou překonal Bačkovského. Dvaadvacetiletý útočník se dočkal první branku v dresu Východočechů.

Chytil mohl ve 43. minutě zvýšit. Obhodil gólmana Bačkovského, ale pomalý pokus ještě stihl odvrátit Köstl. "Klokani" výrazně zahrozili až těsně před pauzou. Brankář Markovič však zasáhl proti Necidově teči po Vondrově centru z levé strany a také proti Ljovinově dorážce.

Po změně stran se Pražané tlačili za vyrovnáním, ale v předfinální fázi postrádali nápad i moment překvapení. Východočeši pečlivě bránili a v 65. minutě zvýšili po akci dvou střídajících hráčů, kteří byli na trávníku zhruba minutu. Sláma vysunul Černého a šestatřicetiletý veterán se nemýlil.

Bohemians nenavázali na výkon z minulého kola, v němž obrali po remíze 1:1 o body Spartu. V 77. minutě po rohovém kopu odvrátil tečovaný míč mířící po břevno pardubický Markovič.

Pražané dohrávali ve velké křeči a v 83. minutě ještě jednou inkasovali. Po dalším brejku a přihrávce od Cadua se před Bačkovského dostal Solil a s přehledem skóroval. Východočeši dali ze čtyř střel mezi tyče tři góly.

Pardubičtí vyrovnali svou druhou nejvyšší výhru po loňském postupu mezi elitu a ve třetím ligovém duelu proti Bohemians poprvé zvítězili. Naopak "Klokani" v Ďolíčku v samostatné historii nejvyšší soutěže prohráli vyšším rozdílem naposledy v roce 2011 se Spartou (0:4).

Jaroslav Novotný (trenér FK Pardubice): ""

Luděk Klusáček (trenér Bohemians Praha 1905): ""