1. FC SLOVÁCKO - BOHEMIANS PRAHA 1905

1:0 (0:0)

Sobota 23.10.2021, 16:00 hodin • MFS Miroslava Valenty - Uherské Hradiště • FORTUNA:LIGA (2021/2022) • 12. kolo

Branky: 90. Cicilia

ŽK: 23. Havlík - 88. Bačkovský

Rozhodčí: Černý - Antoníček, Mikeska (Zaoral)

25 Z Vacek Kamil   10

• Fotbalisté Slovácka porazili ve 12. kole FORTUNA:LIGY Bohemians 1905 1:0. O páté výhře týmu z Uherského Hradiště za sebou rozhodl ve třetí minutě nastavení střídající Rigino Cicilia. Slovácko v této sezoně nejvyšší soutěže doma i pošesté zvítězilo a v neúplné tabulce poskočilo na druhé místo. "Klokani" prohráli čtvrtý z posledních pěti ligových duelů a jsou desátí.

Favorizované Slovácko se rozjíždělo velmi pozvolna, neboť pětičlenná záloha Pražanů výborně eliminovala jejich rozehrávku a domácí celek se tak nedostával k obvyklé nátlakové hře. Náznakem šance byla jen hlavička Reinberka po přetaženém centru a střela Kohúta vedle.

Bohemians, kteří přijeli oslabeni o řadu zraněných a vykartovaných hráčů, často vyráželi do protiútoků a po jednom z nich musel Navrátil na poslední chvíli odhlavičkovat míč před Dostálem.

Slovácko se do náporu dostalo až po půlhodině hry, Reinberk pálil tvrdě, ale do středu brány, Kohút mimo po akci Petržely. Do největší šance první půle se dostal Kalabiška po centru Petržely, ale brankář Bačkovský ho bravurním zákrokem vychytal.

Krátce po změně stran mohl otevřít skóre hostující Novák, jeho tvrdou střelu však vytáhl konečky prstů na břevno Nguyen. Bohemians i v dalším průběhu potvrzovali, že jsou na favorita dobře připraveni. Nepustili jej do kombinace a tím pádem ani do šancí, naopak neustále hrozili rychlými kontry.

S přibývajícím časem tlak Slovácka sílil a místy byl až drtivý. Obrana "Klokanů" v čele s Bačkovským dlouho pracovala bezchybně a poradila si s mnoha závary v pokutovém území. Nakonec ale nezachytila centr Sadílka ve třetí minutě nastavení, který usměrnil mezi tyče Cicilia a připsal si první ligový gól v sezoně. Bohemians v Uherském Hradišti prohráli po čtyřech zápasech nejvyšší soutěže.

Martin Svědík (trenér 1. FC Slovácko): "Tohle jsou nejkrásnější vítězství, když už soupeř na váš gól nestihne reagovat. Dnes to bylo o trpělivosti a jsem moc rád, že jsme se dočkali výhry. Úvod nebyl z naší strany dobrý, Bohemka velice dobře bránila nejen na začátku, ale během celého utkání. Měli jsme v závěru velký tlak, centrované balony neměly tak velkou kvalitu nebo jsme neproměnili příležitosti. Šli jsme do rizika, hráli jsme se třemi útočníky a to vedlo k vydřeným třem bodům."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians Praha 1905): "Utkání spělo k remíze, nebylo tam moc šancí. Slovácko bylo v závěru aktivnější na míči, my jsme se soustředili na defenzivu, rozhodl gól v nastavení, kdy jsme neudrželi balon a po jednom z nákopů se domácím podařilo skórovat. O to více to bolí. Chybělo nám pět šest hráčů, kteří by dnes byli v základu. Dopředu jsme nebyli nebezpeční, šli jsme si pro bod a byli jsme mu blízko."