FK JABLONEC - BOHEMIANS PRAHA 1905

2:1 (1:0)

Úterý 08.12.2020, 17:00 hodin • Stadion Střelnice - Jablonec nad Nisou • FORTUNA:LIGA (2020/2021) • 9. kolo

Branky: 21. Hrubý, 68. Kubista - 86. Novák

ŽK: 42. Považanec, 61. Kubista, 77. Schranz, 86. Krob - 10. Hronek, 20. Köstl, 30. Vondra, 37. Levin

Rozhodčí: Ardeleanu - Caletka, Kotalík (Machač)

13 Ú Osmančík Pavel   11

• Fotbalisté Jablonce zvítězili v dohrávce 9. kola FORTUNA:LIGY nad Bohemians 1905 2:1. Domácí poslal v 21. minutě do vedení Robert Hrubý a pojistku přidal v polovině druhého poločasu Vojtěch Kubista. V 86. minutě už jen snížil střídající Vojtěch Novák. Severočeši vyhráli potřetí za sebou a v tabulce se dělí o třetí místo s Olomoucí. Pražané získali z posledních tří kol jediný bod a zůstali třináctí.

Utkání se mělo původně hrát 29. listopadu, kvůli koronaviru v týmu Bohemians ale bylo odloženo. Na zápasy vinou opatření proti šíření covidu-19 v Česku nadále nemohou diváci.

Jablonec začal aktivněji a po 20 minutách otevřel skóre. Pilařovu střelu zpoza vápna zastavil rukou Köstl a následný přímý kop těsně za šestnáctkou proměnil přesnou střelou k tyči Hrubý. Domácí záložník si připsal 15. gól v české lize.

Odpovědět mohl nejaktivnější hráč Bohemians Vaníček. V 28. minutě napřáhl za vápnem a o kousek minul vzdálenější tyč. Krátce nato musel střídat autor branky Hrubý, jemuž se zřejmě udělalo nevolno. Chvíli před pauzou se protáhl až k další střele Vaníček a tentokrát těsně minul druhou tyč.

Po změně stran "Klokani" přidali a více drželi míč, k velkým šancím to ale nevedlo. Domácí se vymanili z tlaku po dvojitém střídání v 64. minutě a krátce nato zvýšili. Doležal přihrál Kubistovi a ten se povedenou ranou zhruba z 20 metrů trefil k tyči. V lize skóroval poprvé od února.

Bohemians nerezignovali a ještě dokázali zdramatizovat závěr. Necid přihrál v 86. minutě střídajícímu Novákovi, který z úhlu prostřelil Hanuše. Osmnáctiletý záložník dal svůj první ligový gól. Na vyrovnání už ale hosté nedosáhli. Pošesté za sebou tak ve vzájemném ligovém duelu zvítězil domácí tým.

Petr Rada (trenér FK Jablonec): "Pro mě je důležité, že jsme vyhráli. Nerodilo se to lehce, Bohemka dobře kombinovala odzadu a dlouho držela balon. Soupeře jsme do ničeho moc nepouštěli, ale sami jsme taky žádné velké šance neměli. Pak tam byla ruka, nechci to hodnotit, prostě byl odpískaný trestňák a Hrubý to dobře trefil na stranu brankáře. Ani bych to gólmanovi soupeře moc nevyčítal. Dostali jsme se do vedení a věděli jsme, že Bohemka bude v druhém poločase hrát pořad trpělivě. Soupeř měl balon víc pod kontrolou. My jsme vystřídali oba krajní hráče, na kterých už nebyla vidět taková dravost. Ladra a především Jovovič to oživili. Jovovič vytvářel ze strany situace a připravil i druhou branku, při níž to Kubista nádherně trefil. Mrzí mě branka na 2:1, protože tam bylo naše špatné postavení. Bohemka se dál tlačila i za vyrovnáním, my jsme tam měli tři brejkové situace, ale nevyřešili jsme je dobře. Ale jsem spokojený, že máme tři body."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians Praha 1905): "Utkání probíhalo jako přes kopírák, když to srovnám s našimi venkovními zápasy. Relativně brzy jsme inkasovali, přestože to možná byla první střela soupeře na branku. Pak se naše hra zlepšila, řekl bych, že jsme přebrali iniciativu. Ale potřebujeme být víc nebezpeční v koncovce, příležitostí potřebujeme víc. V druhém poločase z ojedinělého útoku Jablonec krásnou střelou zvýšil na 2:0, a přestože se nám v závěru podařilo snížit, už jsme neměli sílu na to aspoň vyrovnat. Kluci se nemusí za svůj výkon vůbec stydět, stydět by se měl někdo jiný. Ale tomu se věnovat nechci. Nakonec jsme byli rádi, že jsme to dohráli bez červené karty. Rozhodla produktivita Jablonce, dvě střely z dálky. Bodů nemáme moc, ale souvisí to se stavem, v jakém jsme. Těžko dáváme dohromady hráče. Ale není důvod propadat panice."