SK ČECHIE PRAHA VIII - AFK VRŠOVICE

0:5 (0:3)

Sobota 19.06.1926, 18:15 hodin • Hřiště AFK Vršovice - Praha, Vršovice • Středočeská 1. liga (1925/1926) • 21. kolo

Ú Havlín Oldřich 90

• Vršovice si včera v ligovém zápase sehraném na jejich hřišti zabezpečily setrvání v I. lize po pěkné hře celého mužstva, které však ke konci silně povolilo. Domácí měli celkem více ze hry a Čechie se marně pokoušela nahraditi nedostatky v umění tvrdou hrou. Obrana hrála velmi dobře a byla naprosto spolehlivá, jak je vidno ostatně z výsledku. Neméně dobrá byla záloha, která měla chvílemi skvělé momenty a všichni se předstihovali. V útoku byl na škodu mužstva trestuhodně zanedbáván rychlý Wimmer; Knížek sice proti zápasu s Č.A.F.C. povolil, ale přes to uspokojil a střelcem dne byl Havlín, který se vyznamenal hat trickem, kdežto Knížek měl zase hat trick v ranách do tyče. Hofman dobře rozděloval míče a našel u spojek porozumění. Čechie po dlouhé době nastoupila opět kompletní se Štěpánkem a Mašatem. Útok měl proti perfektním obranným řadám domácích těžkou posici. V záloze vynikl Štochl, který hrál příliš ostře a byl vyloučen ve 23. minutě II. půle pro protestování. Obrana se držela v čele se Štěpánkem. Soudce p. Fryš byl slabý a neuznal Vršovicům 2 branky, což na druhé straně zcela vynahradil poškozováním Libeňských. Průběh hry: Ve 22. minutě střílel Rubeš, branář vyrazil a Wimmer vrátil do sítě. Minutu potom Rubeš prohodil Havlínovi, ten střílel a obránce srazil míč brankáři do sítě. Ve 27. minutě po převaze Čechie scoroval opět Havlín krásnou ranou z podání Rubeše po třetí. V 55. minutě Hofman dorazil míč po přihrávce Rubeše ve čtvrtý goal a v 69. minutě Havlín pěknou ranou uzavřel score.