FK TEPLICE - BOHEMIANS PRAHA 1905

0:1 (0:0)

Sobota 13.08.2022, 16:00 hodin • AGC Aréna Na Stínadlech - Teplice • FORTUNA:LIGA (2022/2023) • 3. kolo

Branky: 85. Křapka

ŽK: 57. Mareček, 62. Hyčka, 84. Vondrášek, 89. Hybš - 23. Bartek, 65. Köstl, 80. Hronek, 90. Valeš

ČK: 82. Mareček - 56. Květ

Rozhodčí: Batík - Horák, Dohnálek (Volek)

6 Z Beran Michal 1

• Fotbalisté Bohemians 1905 ve třetím kole první ligy zvítězili v Teplicích 1:0. Zápas rozhodl v 85. minutě obránce Antonín Křapka. Oba týmy dohrávaly v deseti, v 56. minutě byl vyloučen hostující Roman Květ a v 83. minutě domácí Lukáš Mareček. Pražané udrželi neporazitelnost v ligové sezoně, podruhé zvítězili a dělí se s Brnem o vedení v neúplné tabulce. Tepličtí naopak podruhé za sebou prohráli a mají na kontě jen bod.

Trenérovi Bohemians Veselému kvůli zranění chyběl první útočník Puškáč a na hrotu ho zastoupil Bartek. Pražané byli od úvodu mírně aktivnější, vyloženou šanci ale za celé úvodní dějství podobně jako Severočeši neměli.

V 19. minutě se dostal odražený míč k Bartkovi a jeho střela o kousek minula vzdálenější tyč. Domácí nenavázali výkonem na remízu z úvodního kola s Plzní a zahrozili až chvíli před přestávkou. Gning však hlavičkoval jen do Valeše, chytajícího 100. ligový duel.

I do druhého dějství vstoupili lépe Bohemians. V 50. minutě vypálil Květ po zemi do tyče, ale rozhodčí už předtím odpískal útočný faul. Hostující záložník se nemohl radovat ani o chvíli později, kdy sice hlavou dostal balon do sítě, Kovařík však už předtím vracel míč na malé vápno zpoza brankové čáry.

V 56. minutě Pražanům zkomplikoval utkání Květ. Záložník Bohemians zezadu tvrdě fauloval unikajícího Kodada a sudí Batík ho rovnou vyloučil. Severočechům se přesilovka vůbec nedařila a nevytvořili si v ní žádnou velkou šanci.

Na konci 82. minuty domácí Mareček fauloval Jánoše, sudí ho po druhé žluté kartě vyloučil a síly na trávníku se srovnaly. O tři minuty později aktivnější Pražané rozhodli. Rohový kop prodloužil hlavou Hůlka a druhý ze stoperů Křapka na zadní tyči dorazil balon do sítě. Osmadvacetiletý zadák skóroval ve druhém kole po sobě.

Bohemians už tři body udrželi a vyhráli i v druhém venkovním utkání této ligové sezony. "Klokani" zvítězili v nejvyšší soutěži v Teplicích po čtyřech zápasech a v součtu s baráží jsou už osm soutěžních duelů neporaženi. Severočeši naopak v lize osmkrát po sobě nezvítězili, uspěli pouze v baráži proti Vlašimi.

Jiří Jarošík (trenér FK Teplice): "Byl to bojovný a nervózní zápas. Moc se na to asi koukat nedalo. Bohemka dala gól, tak vyhrála, ale myslím, že remíza by asi byla spravedlivější. Obrannou fázi jsme zlepšili, docela nám fungovala. Bohužel jsme si nic nevytvořili v útoku. Bylo to jen o tom, jestli dostaneme gól. Jedna standardka nás stála lepší výsledek, prohrála nám zápas. Měli jsme to dohrát na 0:0. Je to škoda. Je zarážející, že nás nenastartoval úspěch proti Plzni."

Jaroslav Veselý (trenér Bohemians Praha 1905): "Úplně nejsem spokojen s naším výkonem, tři body hodnotím výš než předvedenou hru. V prvním poločase běhalo na hřišti 25 alibistů. Nikdo tam nechtěl nic udělat, ani jeden ze soupeřů, ani ti, co to měli řídit. Zbytečný poločas, nedá se mluvit o fotbale, byť jsme přes to všechno byli aktivnější. Do druhého poločasu jsme vstoupili trochu aktivněji. Narušilo to vyloučení, které nás více semklo. Začali jsme bojovat jako jeden muž. Na domácí to možná trochu dolehlo, že hrají proti deseti. Cítil jsem, že možná jde to utkání vyhrát. Jsem rád, že kluci za tím šli. Možná to byl nejslabší z těch tří výkonů, které jsme předvedli, ale bereme tři body. Trochu se nám vrátilo štěstíčko za minulý zápas s Baníkem. O cílech a tabulce bych nemluvil, Liberec ještě nehrál. Abychom se po třech kolech ukájeli, to pode mnou určitě ne. Víme, že to nebylo ideální."