RÁBA ETO GYÖR - BOHEMIANS ČKD PRAHA

3:1 (1:1)

Středa 18.09.1985, 20:00 hodin • Rába ETO Stadion - Györ, Maďarsko • Pohár UEFA (1985/1986) • 1. kolo (1. zápas)

in 12 Ú Škoda Milan   28

• Tým Bohemians Praha podal v rušném a fotbalově kvalitním střetnutí v Györu bojovný výkon, který však stačil jen na dvougólovou porážku, s níž nastoupí za 14 dní do bratislavské odvety.

Hráči Bohemians začali takticky dobře: se snahou udržet míč co nejdéle na svých kopačkách a eliminovat očekávaný nápor domácích. Do první gólové šance se po čtvrthodině hry dostal Mičinec, ale fotbalisté Györu odpověděli několika rychlými akcemi a v 19. minutě nikým nekrytý Hannich hlavou po centru Hajszana otevřel skóre. Pro vývoj střetnutí však byla hodně nadějná vyrovnávací branka Tymicha již o čtyři minuty později po pohotové souhře Zelenský-Levý-Janečka. A také další minuty plně patřily Pražanům, jejich přesné herní kombinaci i častým střeleckým pokusům. Do přestávky mohli skórovat Hruška i Levý.

Avšak do druhého poločasu maďarský tým odstartoval drtivým tlakem, hned ve 48. minutě po hrubé chybě zadních řad Bohemians Rubold dostal opět do vedení domácí celek, který se v následujících minutách prosazoval vysokým herním tempem a důrazem v osobních soubojích. Ondra po střele Rugovicse vyrazil míč z prázdné branky, Hannich nejdříve z trestného kopu mířil těsně vedle a v 75. minutě z 20 metrů Borovičku překonal. Brzy potom ještě Melis po samostatném úniku trefil tyč. Mužstvo Bohemians po změně stran hrálo vyloženě pasivně, při protiútocích se ale nedovedlo vyrovnat s ofsajd-systémem soupeře a nedařilo se ani brankáři Borovičkovi.