BOHEMIANS ČKD PRAHA - RÁBA ETO GYÖR

4:1 (2:1), po prodloužení

Středa 02.10.1985, 16:30 hodin • Stadion Tehelné pole - Bratislava • Pohár UEFA (1985/1986) • 1. kolo (2. zápas)

in 13 Z Szijjártó László   37

• Trenér Pospíchal už před zápasem Bohemians-Györ hovořil, že jeho mužstvo se bude muset přizpůsobit světovému trendu současného fotbalu a využít už bohaté pohárové zkušenosti. Podle toho se i na Tehelném poli hrálo. Nasazení soupeřů z obou stran, bojovnost na hranici únosnosti, ale na straně našeho mužstva byla patrná větší vůle po vítězství, útočnost a střelba. Bratislava už dlouho neviděla takový dobrý a dramatický fotbal, diváci ho často odměňovali potleskem.

Bohemians měli drtivý nástup. V osobních soubojích Pražané vyhrávali všechny souboje, tlačili se do šestnáctky soupeře a ohrožovali bývalého reprezentačního brankáře Maďarska Meszárose. Už v 8. minutě hráči pěkně zakombinovali, míč se dostal k Marčíkovi a bylo to 1:0. Už v 18. minutě byl náskok hostů z prvního zápasu vyrovnán. Šajtar zacentroval na volného Mičince a ten poslal míč hlavou do opačného rohu branky. Bohemians měli soupeře na kolenou, ale když Zelenský před koncem poločasu vystřelil vedle, následoval rychlý protiútok, Hajszán utekl Levému a dal gól.

Po přestávce měli Bohemians ještě větší převahu, vypracovali si i jasnější šance, ale střelci byli nepřesní anebo zachránil brankář Györu. Levý, Šajtar, Škoda ani Mičinec se neprosadili, a tak až v 89. minutě, když Rezi srazil Levého, Hruška z penalty zabezpečil prodloužení. Hned po novém otevření hry trefil Ondra do tyče, a když se zdálo, že se budou kopat pokutové kopy, Janečka zacentroval a Hruška hlavou vsítil rozhodující gól.

Podle výsledku by se mohlo zdát, že to byl pro Bohemians lehký zápas, ale opak je pravdou. Hosté přinutili zelenobílé vydat všechny fyzické i psychické síly, sami bojovali také srdnatě až do konce. Z Bohemians hráli výborně Levý, Zelenský, Hruška, z hostí zejména Meszáros, Hannich a Hajszán.

Rudé právo / 3.10.1985

Ohlasy trenérů:

Tomáš Pospíchal (trenér Bohemians ČKD Praha): "Přestože jsme obdrželi branku těsně před přestávkou, byl jsem přesvědčený, že postoupíme. Chybělo nám šest klíčových hráčů, ale věřil jsem, že jejich náhradníci a celé mužstvo bude maximálně bojovat."

József Verebes (trenér Rába ETO Györ) odmítl přijít na tiskovou besedu.

• Pozn.: Zdigitalizovaný materiál je určen pro vzdělávací účely.