BOHEMIANS ČKD PRAHA - 1. FC KÖLN

2:4 (1:2)

Středa 06.11.1985, 16:30 hodin • Stadion Letná - Praha, Letná • Pohár UEFA (1985/1986) • 2. kolo (2. zápas)

Branky: 15. Janečka (z pen.), 89. Mičinec - 5. Mennie, 34. + 76. Dickel, 60. Littbarski

in 12 Z Janßen Olaf   15

• Čtyřbrankové vítězství fotbalistů z Kolína nad Rýnem na vlastním hřišti značně ovlivnilo návštěvu odvetného střetnutí v Praze na Letné a mělo možná vliv i na způsob, jakým byl tento zápas veden. Hrálo se totiž oboustranně otevřeně a útočně, jenže právě v těch útočných akcích obou mužstev byl nebetyčný rozdíl. Zatímco útoky pražský fotbalistů připomínaly nájezdy těžkooděnců, hosté pronikali řadami klokanů až s neuvěřitelnou lehkostí. Zásluhu na tom měl především Littbarski, který znovu dokázal, že je fotbalistou mimořádných kvalit, ale stejné starosti dělali zadákům Bohemians i Dickel, Bein a mnozí další. Hosté předčili své soupeře jedna rychlostí a také dokonalým ovládáním míče.

Přestože v prvním poločase měli hráči Bohemians optickou převahu v poli a více střeleckých příležitostí, odcházeli do šaten s jednobrankovou ztrátou. Obě branky, které obdrželi, byly takřka stejné. Z levé strany zahrával Littbarski rohový kop a poprvé dopravil míč hlavou do sítě už v 6. minutě Mennie, podruhé Dickel. Bylo vidět, že tuto standardní situaci mají hosté perfektně nacvičenou. Klokani nehráli v první půlhodině špatně. Snažili se ze všech sil útočit a brankář Schumacher si nemohl naříkat na nedostatek práce. Zachránil pádem pod nohy Škodovi, kryl přízemní střelu Marčíkovi, vyrazil několik nebezpečných centrů a kapituloval jen před Janečkovým pokutovým kopem nařízeným za faul van de Korputa na Škodu.

V nástupu do druhého poločasu se západoněmečtí fotbalisté dostávali až příliš snadno před Borovičku, ten dvakrát zachránil před Dickelem a Geitenkirchenem, ale střela Littbarského zblízka mu potřetí pronikla do sítě. Hosté potom kontrolovali hru, Dickel vstřelil čtvrtý gól, když obešel i Borovičku, a až dvě minuty před koncem snížil Mičinec.