AJAX AMSTERDAM - BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:0 (1:0)

Středa 24.10.1984, 20:15 hodin • Stadium De Meer - Amsterdam, Holandsko • Pohár UEFA (1984/1985) • 2. kolo (1. zápas)

11 Ú Hruška Vladimír   90

• Už v páté minutě musel brankář Borovička zasahovat proti střele hlavou Bosmana z bezprostřední blízkosti. Omlazený celek Ajaxu zahájil náporem, kterému obrana Bohemians v čele s dobře chytajícím Borovičkou odolávala s vypětím všech sil jak při střelách Koemana, tak van Bastena. Poté dělovka Bosmana šla těsně mimo branku. Hráči Bohemians se v prvním poločase na hřišti jaksi hledali, do útoku se dostávali jen sporadicky, proti pozorné obraně Ajaxu se nedokázali prosadit. Naopak to byli domácí, kteří tlak korunovali brankou. Ve 27. minutě rozehrál Vanenburg trestný kop, který Bosman umístil hlavou pod břevno Borovičkovy branky. Bohemians ohrozili brankáře Galjeho jen ve 37. minutě, kdy zneškodnil Janečkovu střelu z trestného kopu.

Po změně stran pokračoval nápor domácích. Borovička musel třikrát zachraňovat, jednou vykopl míč z prázdné branky Ondra. Po hodině hry se karta obrátila. Nejlepší hráč Pražanů Zelenský hýřil aktivitou a s ním postupně i další jeho spoluhráči. Pražané získali střed hřiště a častěji se dostávali před branku Ajaxu. V 68. minutě Levý odcentroval od brankové čáry domácích, Janečka míč usměrnil do sítě, ale rozhodčí gól pro ofsajd neuznal. Domácí fotbalisty zatlačili Pražané do defenzivy, vytvořili si i brankové příležitosti. Nejprve Gajle s námahou kryl střelu Zelenského, jehož centr poté poslal Škoda hlavou těsně nad branku. Ajax v závěru útočil jen sporadicky, střely z větší vzdálenosti kryl pozorný Borovička. Těsně před koncem mělo ještě šanci mužstvo Bohemians. V poslední minutě rozehrál Levý trestný kop, Janečka míč zasáhl hlavou, těsně však minul soupeřovu branku.