APOLLON LIMASSOL - BOHEMIANS ČKD PRAHA

2:2 (0:1)

Středa 03.10.1984, 19:00 hodin • Tsirion Stadium - Limassol, Kypr • Pohár UEFA (1984/1985) • 1. kolo (2. zápas)

in 12 O Marčík Jaroslav   19

• Utkání začalo velikým náporem domácích, kteří chtěli stůj co stůj získat vedení. Po dvou bravurních zásazích brankáře Zd. Hrušky byl po střele Jenkinse brankáře Bohemians překonán: Prokeš vykopával míč z brankové čáry. Poté se zmocnil míče Vl. Hruška, zatáhl ho až k velkému čtverci a jeho centr Janečka proměnil ve vedoucí branku hostí. Gól otupil aktivitu domácích, hra se vyrovnala, míč byl častěji na kopačkách fotbalistů Bohemians. Domácím nelze upřít snahu, ale gólové příležitosti měli Pražané. Ve 25. minutě se uvolnil Janečka, přihrál Mičincovi, jehož dělovka šla nad branku Apollonu. O několik minut později pak tvrdou střelou z téměř třiceti metrů roztřásl břevno branky domácích. Fotbalisté Apollonu se snažili, ovšem vyloženou brankovou příležitost si nevytvořili, brankáře Hrušku vyzkoušeli pouze střelami zdálky.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Bohemians kontrolovali hru, takticky pouštěli domácí na svoji polovinu a do odkrytého prostoru pak dlouhými pasy vysouvali útočníky. První velkou šanci druhé části měl Ondra, který z hloubi vlastní poloviny prošel až před brankáře, ale přestřelil. Druhou příležitost Bohemians zužitkoval mladý Škoda. Unikl po pravém křídle a svoji samostatnou akci korunoval druhým gólem.

Závěrečná půlhodina utkání měla překvapivý průběh. Domácí přidali na důrazu a bojovnosti, a přestože více brankových příležitostí měli hosté, skórovali dvakrát po nedorozuměních obrany Bohemians domácí. Nejprve snížil Kenny na 1:2, pak měl velikou příležitost Jakubec, ale netrefil branku. Devět minut před koncem při standardní situaci si obránci hostí nerozuměli, čehož využil Stylianou k vyrovnání.