BOHEMIANS PRAHA 1905 - 1. FK PŘÍBRAM

1:0 (0:0)

Sobota 23.11.2019, 14:30 hodin • Městský stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • FORTUNA:LIGA (2019/2020) • 17. kolo

Branky: 88. Krch

ŽK: 38. Hronek, 42. Vodháněl - 13. Cmiljanovič, 41. Dramé, 45. Škoda

Rozhodčí: Berka - Šimáček, Ratajová (Denev)

in 10 Ú Slepička Miroslav   9

• Fotbalisté Bohemians 1905 v 17. kole FORTUNA:LIGY doma porazili Příbram 1:0. První triumf "Klokanů" po třech utkáních zařídil v 88. minutě Daniel Krch. Pražané v Ďolíčku nenašli přemožitele ani v osmém duelu této sezony nejvyšší soutěže. Naopak Středočeši nezvítězili deset kol po sobě.

Jako první zahrozili domácí po 11 minutách. Bartkův centr sklepl Jindřišek na osamoceného Vodháněla, který ale z šestnáctky zamířil vysoko nad. Další Bartkův centr našel Havla, jenž hlavičkoval do náruče brankáře Kočího.

V 25. minutě zastavil střelu příbramského Treglera domácí záložník Podaný. Vzápětí na druhé straně Havel po spolupráci s Vaníčkem minul branku. O chvíli později vystihl Le Giangovu rozehrávku Škoda, s jehož zakončením si ale domácí brankář poradil.

Po změně stran skončila Jindřiškova střela zpoza vápna na tyči. V 56. minutě si Le Giang poradil se střelou Nového. Po hodině hry si hosté vypracovali velkou příležitost. Střelu Nového Le Giang vyrazil, jenže Cmiljanovič zamířil z dorážky nad. Na druhé straně si s Vaníčkovou střelou poradil Kočí.

V 74. minutě podržel "klokany" znovu Le Giang, který po špatné rozehrávce daroval míč hostům, ale následně zneškodnil prudkou Alvirovu střelu zblízka. V 85. minutě si zase Le Giang poradil s Dramého hlavičkou. Poté se ve vápně neprosadil ani hostující Polidar.

A tak nečekaně udeřili domácí. Na Vackův rohový kop si naskočil Krch, jehož hlavička se od země odrazila za Kočího záda. Pražané zdolali Příbram v lize po pěti duelech. Středočeši prohráli venku v nejvyšší soutěži i osmé utkání v ročníku.

Luděk Klusáček (trenér Bohemians Praha 1905): „Je potřeba říct, že to nebylo příliš pohledné utkání. Dalo se to už předpokládat před výkopem a průběh to potvrdil. Byl to spíš boj a v závěru se k nám přiklonilo štěstí, které jsme hlavně v minulých venkovních utkáních neměli. V poslední čtvrthodince nás při šancích soupeře hodně podržel Patrik (Le Giang). Vítězství je hodně cenné, i proto, že máme velké zdravotní problémy. Dneska museli tři hráči nastoupit pod prášky, ale zvládli jsme to a pro vývoj v tabulce je to hodně cenné. Cením si toho, že to hráči dokázali dotáhnout do konce, i když to nebylo fotbalové.“

Roman Nádvorník (trenér 1. FK Příbram): „Velké zklamání. Čekali jsme, že to bude velmi náročný a bojovný zápas, což se potvrdilo. První poločas tam fotbalové kvality z obou stran moc nebylo. Bylo to hodně o nasazení, o bojovnosti. Ve druhém poločase jsme si vytvořili čtyři stoprocentní situace z malého vápna a soupeř bez jediné stoprocentní gólové šance vyhrál. To je pro mě neuvěřitelné. Musím smeknout poklonu gólmanovi Bohemians, protože ten nás dneska vychytal. Byl jsem spokojený s naším nasazením a agresivitou. Soupeř nás potrestá dvě minuty před koncem individuálním selháním jednoho hráče. Když hlídáme osobně standardní situace, tak to není o fotbale, ale o osobní zodpovědnosti vůči celému mužstvu. Tam nám opakovaně jeden hráč selhal a bohužel z toho byl gól. I kvůli tomu odsud odjíždíme bez bodu.“

• PO UTKÁNÍ | D. Krch a P. Le Giang po výhře nad Příbramí (24.11.2019)

TISKOVKA | Trenér Klusáček po výhře nad Příbramí (23.11.2019)