ČAFC VINOHRADY - BOHEMIANS AFK VRŠOVICE

0:4 (0:2)

Sobota 19.10.1929, 15:15 hodin • Hřiště SK Slavia Praha - Praha, Letná • I. asociační liga (1929/1930) • 4. kolo

Ú Šedivý Antonín 90

• Ligový zápas hraný na hřišti Slavie skončil zaslouženým vítězstvím Bohemians, score však neodpovídá průběhu, neboť ČAC byl mnohem lepší, a jen slabá hra brankáře Kaliby pomohla Vršovickým k tak značnému brankovému poměru. Z jednotlivců podali dobrý výkon u Bohemians: Kulda, Seifert, Bejbl a Knížek, u ČAFC: Vaník, Kašparové, Hojer a Hliňák. Za to velmi slabě hrál Kaliba a Pohanka, kteří mají na porážce největší podíl. První goal byl docílen v 10. minutě z trestného kopu Smolkou, prudkou ranou pod tyč. Druhý goal docílil ve 30. minutě Wimmer, po kiksu Pohankově za přispění Kaliby. Po změně stran již ve 4. minutě Smolka hlavou zvyšuje náskok na 3:0 a v 16. minutě Wimmer po nepozornosti Kalibově vstřeluje poslední úspěch Bohemians. Soudce p. Cejnar objektivní. Návštěva 1 200 osob.

.

večer / 21.10.1929

V I. lize Bohemians porazil ČAFC 4:0 (2:0) včera na hřišti Slavie po oboustranně nevalné hře, kterou řídil objektivně pan Cejnar. Prvou branku vstřelil Smolka v 11. minutě z trestného kopu, ve 30. minutě zvýšil náskok Wimmer "hlavou" z centra Šedivého; po přestávce ve 3. minutě Smolka proměnil dobrý centr Šedivého a uzavřel v 16. minutě volnou přízemní ranou s přispěním Kalibovým. V mužstvu ČAFC dobře si vedl Vaník a Kašpar ve středu zálohy. Ostatní zklamali, obzvláště Kaliba v brance a Pohanka v záloze. Hráči Bohemians soupeře podceňovali a nebrali hru vážně. Zápasu přihlíželo asi 3 000 diváků.

národní listy / 20.10.1929

Ligový zápas, sehraný na hřišti Slavie, skončil se neočekávaným vítězstvím Bohemians, kteří však stejně jako soupeř hráli slabě. Poměrně špatně hrál Bejbl, takže útoky většinou zakládal Smolka. Oba se nemusili namáhat proti vinohradskému útoku, takže Kulda jen dvakráte musil zachraňovat nebezpečné míče. ČAFC nastoupil opět s Kašparem ve středu zálohy, který také byl jeho nejlepším hráčem. Z ostatních uspokojil ještě Vaník a Hojer, zatím co Kaliba pustil většinu branek a teprve ke konci hry se zlepšil. O branky se podělili Smolka a Vimr. Soudcoval velmi přesně Cejnar před 1 500 diváky. Bohemians se tak při stejném počtu tří bodů dostali na 4. místo tabulky před Kladno, které má horší score.