SK DYNAMO ČESKÉ BUDĚJOVICE - BOHEMIANS PRAHA 1905

2:3 (1:0)

Sobota 18.04.2015, 17:00 hodin • Fotbalový stadion Střelecký ostrov - České Budějovice • Synot liga (2014/2015) • 24. kolo

Branky: 8. Varadi, 63. Kladrubský (z pen.) - 68. + 79. Rada, 74. Bartek

ŽK: 21. Varadi, 26. Lengyel, 41. Janotka

ČK: 66. Kladrubský

Rozhodčí: Paták - Vysloužil, Kubr (Jech)

in 13 O Gajič Zoran   1

• Dynamo dnes pravděpodobně padlo na samé dno. V duelu s Bohemians vedlo po penaltě Kladrubského už 2:0, ale o pár minut později se stejný hráč nechal vyloučit a hostují Jakub Rada nastartoval proměněnou penaltou obrat na konečných 3:2 pro Pražany.

České Budějovice začaly s chutí a aktivně. Už po třech minutách padal dlouhý míč do pokutového území Bohemians, nejblíže k němu měl záložník Mosquera, který se ale při odkopu trefil do ruky. Rozhodčí Paták však penaltu nenařídil.

Druhý dlouhý míč ze strany Českých Budějovic však už domácím přinesl úspěch. Ve zdánlivě jednoduché situaci se nedohodli brankář Bohemians Zlámal se svým spoluhráčem Šírlem a po jejich kolapsu se dostal míč k Varadimu. Ten stál před prázdnou brankou a pohodlně vstřelil první gól domácích.

Poté se však probrali Bohemians a po zbytek první půle zatlačili Jihočechy do defenzivy. Hostům se dokonce podařilo skórovat, ale jejich branku sudí neuznali pro postavení mimo hru.

Po změně stran hosté stupňovali tempo a hrozili často po nebezpečných centrech ze stran. Sudí Paták i Českým Budějovicím pravděpodobně odpustil penaltu, když neodpískal zákrok Nováka na Mikuše.

Domácím se však ve druhé části podařilo z minima vytěžit maximum. Při jejich ojedinělém útoku fauloval v pokutovém území Rada Chriena, sudí už tentokrát s penaltou neváhal a Kladrubský ji proměnil.

Jenže výhra, na niž čekají celé jaro, se domácím záhy začal vzdalovat. Hosté ze standardní situace trefili břevno a když vraceli míč do prázdné branky vyrazil jej rukou Kladrubský. Rozhodčí jej potrestal červenou kartou a Rada z penalty snížil.

Hosté poznali, že by nemuseli odjet s prázdnou a ještě více zatlačili oslabeného soupeře. Z tlaku přišly i góly. Nejprve vyrovnal po skrumáži Bartek a výsledek pak otočil povedenou střelou Rada.

František Cipro (trenér SK Dynamo České Budějovice): „Tohle už přeci není normální. Jestliže mužstvo plný zkušených hráčů vede v 69. minutě 2:0, tak takhle prohrát zápas během 20 minut je umění. Vedli jsme 1:0, já si myslel, že se uklidníme, jenže my jsme hráli zbytečně nervózně. To samé platilo i po tom, co jsme vstřelili druhý gól. Když to přeženu, tak náskok 2:0 by už udrželi i staří páni.“

Roman Pivarník (trenér Bohemians Praha 1905): „Změnili jsme rozestavení na 4-4-2. Chtěli jsme tu zvítězit, počítali jsme s tím, že budeme mít prostor na brejky. Ale všechno, co jsme si připravili, jsme zahodili fatální chybou, kdy jsme soupeře pustili do vedení. O přestávce jsem nabádal hráče, abychom hráli hodně trpělivě. Dlouho se nám šance nedařilo proměňovat, navíc se soupeř dostal z penalty do dvougólového vedení. Ale my jsme byli dál trpěliví a dokázali třemi góly zápas otočit.“

• SK Dynamo České Budějovice - Bohemians Praha 1905 2:3 (1:0) - pozápasové rozhovory (18.4.2015)

•    Slavné comebacky: Sláva na Spartě i Petrželovy koše (20.4.2015)