TJ ZBROJOVKA BRNO - TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA

1:1 (1:1)

Sobota 01.03.1980, 14:30 hodin • Stadion Za Lužánkami - Brno • 1. liga (1979/1980) • 18. kolo

in   Ú Roubíček Karel   6

• Sobotní střetnutí dvou mužstev vedoucí trojky za Lužánkami přineslo ligu výborné úrovně: bylo dramatické, hrálo se ve velkém tempu a bojovně! Svou chytrostí, velmi dobrou poziční hrou, zesílenou obranou a klidným rozehráváním z hloubky rozleptali Bohemians jindy strojovou kombinaci domácích a individuality Pražanů předčily protějšek, což platí zvláště o Dobiašovi, nezvykle bojovném Panenkovi a Bičovském, který nejen že zesiloval "druhou vlnu" Čermák-Panenka-Chaloupka, ale především nebezpečně útočil na pravém křídle. Překvapivě dobře si vedli mladí Chaloupka a na levém křídle Tichý. Brněnští měli tlak, podnikli v každém poločase velkou ofenzívu, ale Pražané měli víc šancí! Zákonitě se proto ujali vedení ve 13. minutě, když Panenka z trestného kopu trefil břevno a Klouček - obrana domácích zůstala stát - hlavou vrátil míč do sítě! Už v 15. minutě však Brněnští vyrovnali nevídanou bombou Janečky rovněž z tretného kopu ze 25 metrů... Teprve pak si vypracovali domácí dvě velké šance ve 29. minutě Kroupou, který poslal míč do tyče, a hlavně ve 31. minutě, kdy Jarůšek dal zblízka vedle. Brněnští působili nejistě, tvrdohlavě útočili středem, působili nejistě zcela na křídelní hru a chybovali v přihrávce, což platí zvláště o "druhé vlně", kde Svoboda a Došek zklamali. Domácí se zlobili na rozhodčího inž. Christova, který chyboval v tom, že stejné fauly hostů neposuzoval tak přísně jako u domácích, takže to vyvolávalo bouřlivé protesty. Trenér Masoupust: "Jestli neměla být penalta na Svobodu, tak tomu nerozumím. Měli jsme na vítězství." A Pospíchal: "Výborný zápas! Byl by ozdobou každé ligy na světě."