TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA - ASVS DUKLA PRAHA

1:0 (1:0)

Sobota 27.10.1979, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • 1. liga (1979/1980) • 11. kolo

Z Pelc Stanislav   26

• Jedno z nejlepších pražských derby posledních let hrané vzácně fair, poskytlo divákům dobrou podívanou, protože obě mužstva nebránila úporně osobně, ale soustředila se na tvořivou a ofenzivní hru. Bohemians do přestávky chtěli přesvědčit i mistra, že jsou právem v čele: Hráli rychle, bojovně, přesně, jejich středová osa Bičovský-Panenka-Vybíral hladce přehrála svůj protějšek, a tak nebylo divu, že si vypracovali i řadu tzv. vyložených šancí. Vojáci bez Samka, Pelce, Rotta a zvláště Nehody se museli bránit velkému náporu "klokanů". Panenka, vysoce aktivní a bojovný, z trestných kopů jen těsně minul cíl a ve 23. minutě trefil tyč. Čermák, Němec a hlavně Klouček ani zblízka nedokázali skórovat. Ve 29. minutě po akci Panenka-Čermák-Němec nabíhající Bičovský přímo z voleje bombou překvapil Netoličku a zajistil domácím zasloužené, i když hubené vedení. Dal už svůj 93. gól! Dukla, která měla jen v 18. minutě Mikuličkou první příležitost, se po změně stran vzchopila. S příchodem Pelce v 65. minutě (místo Štambachra) zvýšila tempo, získaa velkou převahu, ale vypracovala si jen minimum příležitostí, protože pevná obrana s výborným Dobiašem byla vždy na místě. V 63. minutě byl Vízek ve vyložené šanci v blízkosti místa pokutového kopu sražen Jakubcem, ale mezinárodní rozhodčí Horbas neodpískal zcela evidentní penaltu a ovlivnil tak výsledek! Hrubou chybu pak kompenzoval při sražení Vybírala v 68. minutě před šestnáctkou hostí...

Vojáci měli na remízu, ale vytrvale útočili středem, zcela opomíjeli křídelní prostor, protože Vízek i Kříž přispěli k "tlačenici" před brankou "klokanů". Z ojedinělé akce ohrozil Vybíral v 85. minutě Netoličkovu branku, dal však těsně vedle. Tomuto derby chybělo jediné: koření v podobě gólů, tedy dobrá a přesná střelba! Trenér Pospíchal: "Mohli jsem vyhrát výrazně, nakonec to byl jen jednobrankový rozdíl."

Rohy: 2:6, střely: 20:14, fauly: 12:14.