AS DUKLA PRAHA - TJ ČKD PRAHA

2:0 (0:0)

Neděle 05.05.1963 • Stadion Juliska - Praha, Dejvice • 1. liga (1962/1963) • 20. kolo

Ú Kokta František   90

• První poločas zápasu na Julisce nikterak nenasvědčoval konečnému, poměrně bezpečnému vítězství domácích. Mužstvo ČKD hrálo totiž dobře, bylo iniciativní a jeho zadní řady nedovolovaly útočníkům Dukly, aby se dostali do nebezpečné blízkosti jejich branky. A naopak útočníci ČKD, zejména v závěru poločasu a také v prvních minutách zápasu, měli několik příležitostí získat vedení.

Ve druhém poločase však nastal zvrat. Dukla ovládla hru, prosadila se především technicky, takže její vítězství bylo zasloužené. Je však třeba říct, že na obou brankách mají podíl zadáci ČKD Praha. Z mužstva Dukly v prvém poločase zahrály spolehlivě zadní řady, zejména Pluskal v záloze, a v útoku bojoval spolehlivě Borovička. Ve druhém poločase se rozehrál k dobrému výkonu také Masopust, dále Kučera, Vacenovský a Brumovský. Z mužstva ČKD zaslouží pochvalu Janovský, dále Píša a záložník Kos, kterému se však dařilo více při podpoře útoku než v obranných akcích. Knebort uspokojil v prvém poločase, ve druhém ze svého výkonu slevil. Utkání průměrné úrovně řídil rozhodčí Valeš, branky za vítěze: Vacenovský a Brumovský po jedné, 5 000 diváků, poločas 0:0.