FC LIEFERING - BOHEMIANS PRAHA 1905

0:2 (0:1)

Pátek 15.07.2022, 11:30 hodin • Mondsee - Rakousko • Mezinárodní utkání (2022) • 7. zápas

10 Ú Koubek Matěj 31

• Puškáč a Květ svými brankami vystřelili výhru nad Lieferingem.

Začátek utkání lépe zachytili Bohemians. Hned totiž před domácí brankou vznikl závar, z nějž se snažil zakončit Hronek, avšak brankář rakouského týmu uspěl. Následně ještě Dostál čechral balon na hlavu Puškáčovi, ale ten výrazněji branku neohrozil. Vzápětí si forvard Bohemky chystal v šestnáctce míč na levačku, svým přízemním pokusem ale branku minul.

Největší šanci si vytvořili Zelenobílí po standardní situaci. Kovaříkův povedený centr se snesl až na hlavičku Křapky, jenž na zadní tyči orazítkoval břevno domácí svatyně.

Po pětadvaceti minutách se radovali Bohemians. Centr před branku ještě domácí obránce zvládl odvrátit, odražený balon si instinktivně našel Puškáč a na přední tyči prostřelil gólmana rakouského celku.

Vytáhlý hroťák se ještě jednou pokoušel ohrozit branku. Jeho přihrávku pod sebe stihl srazit vracející se obránce na rohový kop. První poločas tak skončil s těsným náskokem Bohemians.

Zkraje druhého dějství se naskytla Zelenobílým příležitost na zvýšení. Na pravé straně běžel s balónem Hronek a poslal před branku centr. Puškáč zvlád zakončit na dlouhou nohu, bohužel ovšem míč prolétl těsně kolem levé tyče domácí svatyně.

Poté se už svěřenci kouče Veselého mohli radovat. Hronek se sice přes obránce nedostal, ovšem rychle sebral míč a dlouhým autovým vhazováním vybídl do samostatného úniku Květa. Střední záložník Bohemky touto nabídnutou šancí nepohrdl, balon si zpracoval a trefou k pravé tyči pojistil vedení Klokanů.

V šedesáté minutě prostřídali Klokani své řady a téměř okamžitě měli k dispozici standardní situaci. Novák s Novým ji rozehráli nakrátko, přičemž druhý jmenovaný servíroval prudkou přihrávku do shluku těl. Na přední tyči se k zakončení prodral Koubek, avšak v těžké pozici prostor mezi tyčemi minul.

Šancí Klokanů neubývalo. V té další pálil z voleje Köstl, proti jehož ráně reflexivně zasáhl gólman Krumrey. Ke zvýšení měli Klokani blízko po skvělém napadání Nového, ten ještě stihl předložit balon do stoprocentní šance Koubkovi. Mladý útočník ve skluzu zakončil o malý kousek vedle pravé tyče.

Duel uzavřela další jasná šance. Tentokrát v ní byl Novák, jemuž se otevřel v pokutovém území prostor, jenže svižnou střelu k levé tyčce vytěsnil gólman. Bohemians i tak zvládli svůj poslední zápas na soustředění v Rakousku. Akademii Red Bullu Salzburg porazili o dvě branky.

autor: Jan Strýhal - bohemians.cz