BOHEMIANS 1905 - SK SIGMA OLOMOUC

2:1 (1:1)

Sobota 08.05.2011, 14:00 hodin • Synot Tip Aréna - Praha, Vršovice • Gambrinus liga (2010/2011) • 27. kolo

in 14 Ú Tomeček Václav   13

• Letošní sezóna Gambrinus ligy se pomalu chýlí ke ke konci. Ve 27. kole přivítali Klokani Olomouc a v případě vítězství se mohli posunout až na čtvrté místo v tabulce. Trenér Pavel Hoftych tentokrát poslal od začátku do hry Davida Bartka na levý kraj obrany místo zraněného Jiřího Rychlíka. V útoku se vedle Škody od začátku objevil Aziz Ibragimov.

Uzbecký reprezentant v zelenobílém byl také na začátku utkání nejaktivnější. V osmé minutě už měl na kontě dva střelecké pokusy, ani jednou však nemířil mezi tyče. Za Olomouc odpověděl Přikryl, který měl po deseti minutách také dvě šance. Nejdřív střelou z dálky protáhl Sňozíka a o dvě minuty později mířil zblízka nad. Ve třetí desetiminutovce Sňozík děkoval své brankové konstrukci. Nejdřív trefil Doležal tyč, o chvíli později pak Petr hlavičkoval do břevna.

Ve 29. minutě už se hosté radovali. Doležal prodloužil centr ze strany za obranu, odkud Přikryl tváří v tvář prostřelil Sňozíka a Olomouc vedla.

Na inkasovaný gól mohl okamžitě odpovědět Škoda, ale jeho střelu z osmnácti metrů Blaha chytil. Vytáhlý kanonýr se radoval až v 37. minutě, když přetažený centr ze strany vrátil před branku Ibragimov a Škoda svým důrazem donutil Kučeru k vlastnímu gólu.

V závěru prvního poločasu byla aktivnější Olomouc a Klokani spoléhali na rychlé protiútoky. Ve dvou slibných šancích ale vždy pokazili finální přihrávku, takže první dějství skončilo 1:1.

V první části druhého poločasu byli hosté aktivnější. V obrovské šanci byl po deseti minutách druhého dějství Vepřek, ale Radek Sňozík proti jeho hlavičce vytáhl fantastický zákrok. O chvíli později mohl jít sám na branku Doležal, ale šanci mu výborným zásahem na poslední chvíli překazil Bartek.

V 68. minutě vystřídal Ibragimova Lukáš Hartig a začaly se dít věci. Po necelé minutě už měl čerstvý hráč na hřišti na kontě žlutou kartu, za dalších pár okamžiků vyhraným hlavičkovým soubojem dostal míč na hranici malého vápna na Škodu, odkud se nejlepší střelec této sezony v zelenobílém dresu mýlí málokdy – Bohemka v 70. minutě vedla 2:1.

Ve zbytku zápasu se hosté snažili vyrovnat, zatímco Klokani se zabarikádovali na své polovině ve snaze k ničemu je nepustit. Střely Doležela, Hořavy ani Kučery neznamenaly pro Radka Sňozíka žádné nebezpečí. Brankář Bohemky se musel opět vyznamenat až při další střele Hořavy, kterou skvěle vytáhl nad břevno. Z protiútoku mohl výhru pojistit Pavel Lukáš, ale po Hartigově nabídce mířil těsně vedle šibenice. To ale nic nezměnilo na konečné výhře Bohemky 2:1. Klokani se po 27. kole dostali na skvělé čtvrté místo v tabulce.

autor: Vojtěch Man / bohemians.cz