FC BOHEMIANS PRAHA - SK SLAVIA PRAHA

1:0 (0:0)

Pondělí 17.09.2001, 18:30 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Gambrinus liga (2001/2002) • 7. kolo

in   Z Sedláček Lumír   6

• Svěřenci trenéra Petržely bodovali v dohrávce sedmého kola naplno, zápas rozhodl v 68. minutě Činčala.

V podmáčeném Dolíčku se hrálo přesně hodinu. Kordon policistů zrovna umravňoval neposlušné slávistické fanoušky, když zatrnulo i červenobílým na hřišti. Centrovaný míč se nekontrolovaně odrazil od klubka hráčů k osamocenému Činčalovi.

Na jeho halfvolej byl Václavík krátký. Jediná střela rozhodla zápas.

Začátek ale patřil hráčům Slavie. Hned druhá minuta jim přinesla největší šanci, když zprava nacentroval Lukáš Došek míč přesně na hlavu svého bratra Tomáše. Jeho rybička ale zamířila vedle.

V 9. minutě chytil Čontofalský tutovku Kukovi, chvíli po něm se těsně nad vznesla střela Lukáše Doška.

Potom ale nadšení domácích staticky hrající slávisty zastínilo a otáčet se musel brankář Václavík. Po přistrčení Kuliga střílel Šírl těsně nad, nebezpečné byly Kiselovy volné kopy.

I ve druhé půli domácí matné slávisty přehrávali. Nejdříve zahrozil Dvořák střelou z vápna, pak už udeřil Činčala. Slávistická odpověď nepřišla, hráči Bohemians pustili soupeře ke své svatyni jen jednou. Dostálek ale nabídnutou šancí pohrdl.