TJ SPARTAK PRAHA STALINGRAD - TJ DYNAMO ŽILINA

2:1 (1:1)

Středa 20.05.1959, 17:00 hodin • Stadion Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 1. liga (1958/1959) • 14. kolo

Branky: 32. Král, 63. Mottl - 23. Dávid

V 52. minutě neproměnil pokutový kop Pažický!

Z Hančin Eduard   31

• Žilinští fotbalisté hráli na vršovickém hřišti, jako by měli postaráno, a na vítězství jim nezáleželo. Rozhodně v prvním poločase nijak nepřesvědčili o dobré vůli vyhrát, a když najednou pochopili, že soupeř je zranitelný - žel až od 20. minuty druhé půle - bylo pozdě. Snad je ohromila sebejistá hra Stalingradu v nástupu, kdy dvojice Motl-Kopsa lehce pronikala před Rufuse a branka visela ve vzduchu. Žilinčanu Davidovi se však povedlo nečekanou střelou ve 23. minutě překvapit sebe i Houšku - a hosté vedli 1:0. Nikdo však nepochyboval, že domácí vyrovnají a zvítězí. Povedlo se to Královi ve 32. minutě. O vítězství ale rozhodla 7. minuta druhé půle, Ipser srazil Majerčíka, pokutový kop Pažického Houška vyrazil a velká příležitost Žiliny zmizela. Dostali druhou branku patičkou Motlovou, a třebaže pak krajně nepříjemně obléhali - dát branku neuměli. Jejich vzpamatování přišlo pozdě. Utkání nemělo zvláštní úroveň, obě mužstva hrála nepřesně. Brankáři se na vstřelených brankách podílejí. Rozhodčí Macko měl snadnou úlohu, bojovalo se čistě, slušně. Přihlíželo 7 000 diváků.