BOHEMIANS ČKD PRAHA - VALENCIA CF

0:1 (0:0)

Úterý 15.09.1981, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Pohár UEFA (1981/1982) • 1. kolo (1. zápas)

Branky: 66. Saura

ŽK: 21. Chaloupka, 34. Herda - 43. Solsona, 65. Carrete

Rozhodčí: Ericsson - Helén, Larsson (Švédsko)

11 Ú Flores Pablo Rodríguez   90

• Fotbalisté Bohemians sehráli včera nešťastný zápas. Nezačali sice s obvyklou lehkostí, byli trochu vystrašeni snad důležitostí zápasu a nevyvinuli na branku soupeře v úvodu takový tlak jako v ligových utkáních. Měli sice téměř trvalou územní převahu, ale proti soutředěné a pozorné obraně španělského mužstva se začali prosazovat až po dvaceti minutách. V koncovce jim však chyběla větší pohotovost, více důrazu a hlavně trocha štěstí. Němec z úhlu přestřelil, potom jeho hlavičku, když už brankář Sempre byl překonán, vykopl Tendillo z prázdné branky, a těsně před přestávkou Bičovského oblouček asi z dvaceti metrů těsně minul opuštěnou branku Valencie.

Hosté v té době převážně bránili. Prokázali velmi dobrou míčovou techniku, dokázali udržet míč, ale v útoku byl nebezpečný jen Dán Arnesen, jehož ukázkový sólový únik z poloviny hřiště zastavil Herda jen faulem. Po přestávce, když domácí fotbalisté vsadili vše na útok, a chvílemi zapomínali bránit, stávaly se ojedinělé útoky Španělů nebezpečnější. Tendillo, hrající na velkém prostoru hřiště, dal po narážečce se Saurou těsně vedle. Potom Saura unikl Roubíčkovi, udělal kličku i Hruškovi a vstřelil jediný gól zápasu.

Chaloupka, Němec, Bičovský, Čermák i další dál poctivě dřeli, ale jejich fotbal byl tentokrát příliš upracovaný a štěstěna se k nim obracela zády. Němcovu střelu výborně vyrazil brankář Sempere, Chaloupka nastřelil hlavou břevno a všechnu smůlu dovršil deset minut před koncem Bičovský, který neproměnil pokutový kop.

Španělé se představili jako chytrý, zkušený celek, jehož všichni hráči dobře ovládali míč.