BOHEMIANS ČKD PRAHA - FC BAYERN MÜNCHEN

0:2 (0:1)

Středa 19.09.1979, 17:00 hodin • Stadion Letná - Praha, Letná • Pohár UEFA (1979/1980) • 1. kolo (1. zápas)

9 Ú Janzon Norbert   90

• Vyprodaný stadión Sparty jako kdyby včera ani pro fotbalisty Bohemians nebyl domácím prostředím. Po celý zápas se totiž nedokázali zbavit viditelného respektu před svým věhlasným soupeřem, poskytli mu střed hřiště a nechali si vtisknout také jeho místy doslova pěší tempo hry. Svým výkonem zůstali daleko za tím, co zpravidla produkují ve vršovickém "ďolíčku". Trenér Tomáš Pospíchal zápas hodnotil slovy: "Bayern byl lepší po každé stránce. Neměli jsme žádnou šanci."

Za celý zápas se fotbalisté Bohemians nedostali k nebezpečné akci v pokutovém území, pokud ohrozili mnichovského brankáře Junghanse, pak jedině střelami z dálky. Nejvíce práce měl strážce branky Bayernu s Panenkovou umístěnou střelou ve 22. minutě, o dvě minuty později však Kraus na druhé straně skóroval. Uvolnil se na hranici šestnáctky a pohodlně překonal Hrušku. Do poločasu měli ještě brankové šance Rummenigge a Breitner, hráči Bayernu mohli hrát klidně a viditelně nepospíchali.

Ve druhé části hry nastoupil místo Vybírala Tichý a za Kloučka Levý, ale ani tyto změny nevedly k vyrovnání. Ani ve druhých pětačtyřiceti minutách domácí nenašli protizbraň, jíž by mohli čelit kvalitám soupeře. Bayern i bez Maiera a Schwarzenbecka - dirigován svým nejlepším hráčem Breitnerem - dokázal, že je velkým mužstvem. V 71. minutě dal Rummenigge druhý gól a zpečetil vítězství svého celku. Trenér Bayernu Pál Csernai po zápase výkon svých svěřenců zhodnotil slovy: "Právě toto střetnutí definitivně prokázalo, že podobný způsob hry je nám nejvlastnější."

Před 35 000 diváky řídil rozhodčí Vautrot z Francie, který napomínal žlutými kartami Bičovského, Jakubce, Němce a Augenthalera.