BOHEMIANS ČKD PRAHA - FENERBAHÇE ISTANBUL

4:0 (1:0)

Středa 28.09.1983, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • PMEZ (1983/1984) • 1. kolo (2. zápas)

Branky: 20. Zelenský, 56. + 86. Novák, 71. Chaloupka

ŽK: Jakubec, Prokeš - Arıca, Karalić

ČK: Arıca

Rozhodčí: Farrell - Finn, Gallagher (Irsko)

in 7 Z Çakar Önder   6

• Už ve druhé minutě se Tüfekçi ocitl ve vyložené gólové pozici a Levý vykopával jeho střelu směřující do branky. Fenerbahçe tak naznačil, že se nevzdal naděje na postup a nehodlá jen bránit. Turečtí fotbalisté v Praze překvapili, byli rychlí, individuálně technicky dobře vybavení, útočníci Selçuk a především maličký Tüfekçi, který hrál dva roky za VfB Stuttgart, se v první půli celkem snadno dostávali do dobrých střeleckých postavení. Klokani jim to do jisté míry umožňovali, středová trojice, která byla loni osou mužstva, dost vynechávala. Zelenský, i když vybojoval hodně míčů, často nepřesně přihrával. V útoku dřel Čermák, ale ani jemu se nedařilo, a tak utkání v první půli nebylo tak jednoznačnou záležitostí, jak by nasvědčoval konečný výsledek. Jediný gól prvního poločasu dali však klokani ukázkový. Po rychlé akci Čermák-Janečka vystřelil Zelenský bombu pod břevno.

Hned po přestávce musel za faul opustit hřiště tvrdý turecký obránce Erdoğan (v první půli byl napomínán) a vzápětí Novák zvýšil na 2:0. Hostům pak v deseti ubývalo sil, Selçuk ještě po pěkné individuální akci nastřelil tyč (totéž se v první půli povedlo Sloupovi) a klokani, i když nijak neoslňovali, se stávali pány hřiště. Dalšími dvěma góly v závěru utkání zvýraznili své vítězství.