BOHEMIANS ČKD PRAHA - IPSWICH TOWN FC

2:0 (1:0)

Středa 05.11.1980, 17:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Pohár UEFA (1980/1981) • 2. kolo (2. zápas)

Branky: 3. Mičinec, 54. Panenka

ŽK: 1. Burley

Rozhodčí: Casarin - Maurizio, Magni (Itálie)

in 14 Z Turner Robin   29

• Fotbalový zázrak se ve Vršovicích nekonal, ale mnoho k němu nechybělo. Zápas začal jako podle scénáře domácích. Už ve třetí minutě míč z Mičincovy kopačky napnul síť anglické branky. Domácí fotbalisty, kteří nastoupili bez Hrušky s Poštulkou v brance a s nemírným úsilím ztrpčit Angličanům odvetu co nejvíce, vedoucí gól náležitě povzbudil. První čtvrthodina byla ještě vyrovnaná, Ipswich Town, jak jeho trenér před zápasem slíbil, se snažil hrát otevřeně a Wark dvakrát ukázal, jak je nebezpečným hlavičkářem. Postupně však tlak Bohemians rostl a zápas se odehrával převážně na polovině hostů. Motorem většiny akcí domácích byl neúnavný Bičovský, kterého bylo vidět po celém hřišti, Panenka k tomu přidal svůj vtip a přehled, Němec rvavost a všichni další ohromný kus bojovnosti. Těsně před přestávkou visel druhý gól ve vzduchu. Mičincova hlavička se odrazila od břevna dolů na čáru a Beattie, včera největší opora Ipswiche, míč vykopl z branky. Potom měl šanci ještě Čermák, ale jeho nevydařenou střelu brankář Sivell kryl.

Hosté měli v první půli jednu velkou příležitost. Gates se dostal za vršovickou obranu, která reklamovala postavení mimo hru, ale Jakubec mu v poslední chvíli míč vykopl. Po přestávce přišel nový nápor klokanů a přinesl druhý gól: Panenka předvedl jeden ze svých exportních trestných kopů přes zeď. Druhá branka dodala zápasu ještě větší říz, tlak Bohemians vzrostl, ale zkušení hosté se ubránili. V závěru už domácí neměli dostatek sil a fotbalisté Ipswiche mohli snížit: Turnerova střela skončila na tyči. Pro klokany tedy letošní ročník Poháru UEFA skončil, ale odcházejí z něho se ctí.