BOHEMIANS ČKD PRAHA - YOUNG BOYS BERN

5:0 (1:0)

Sobota 31.07.1982, 18:00 hodin • Stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • Interpohár (1982) • 6. zápas

Young Boys Bern

• V posledním zápase si "klokani" hravě poradili s pátým celkem švýcarské ligy. S výjimkou V. Hrušky a Prokeše byli tentokrát k dispozici již všichni hráči, na lavičce domácích však v sobotu pro změnu chyběl pro zdravotní indispozici trenér Pospíchal.

První půle nepřinesla hezkou kopanou. Young Boys se představili divákům ve slušivých žlutočerných dresech a vosy nepřipomínali jen rychlým pohybem, ale hlavně nepochopitelnou podrážděností. A od 22. minuty, kdy rozhodčí Veverka neuznal pro ofsajd (?) Müllerův gól, ztratili Švýcaři o hru zájem a vybíjeli veškerou energii hlavně na protestování. Ani domácí se v úvodu příliš nehonili a první střelu na branku Švýcarů vyslal Sloup až ve dvacáté minutě. A tak kromě hezké překvapivé branky Němce v prvním poločase měl v ochozech největší ohlas těsně před přestávkou zahraný ofsajd systém Švýcarů.

Ve druhé půli nastoupili domácí jako vyměnění. Jako dobrý tah se ukázala výměna slabého Příložného ve středu útoku Chaloupkou. Rozehrála se středová řada Čermák, Zelenský, Sloup a hlavně Zelenský při své premiéře v dresu Bohemians naznačil, že by mohl být nesmírně platnou posilou. Na rychlé, většinou na jeden dotek vedené útoky švýcarská obrana ani brankář Eichenberger nestačil. To se opět projevilo na jejich chování a tak kromě branek jim na kontě přibývalo i žlutých karet. Nejlepšími hráči u domácích byli Jakubec, Zelenský, Sloup a Chaloupka, u hostí lze pochválit snad jen Müllera.