FK BANÍK SOKOLOV - BOHEMIANS PRAHA 1905   

0:6 (0:2)

Středa 25.08.2021, 17:00 hodin • Fotbalový stadion - Boženy Němcové, Sokolov • MOL Cup (2021/2022) • 2. kolo

Branky: 9. + 85. Fulnek, 35. + 51. Novák, 60. Köstl, 75. Květ

Rozhodčí: Hocek - Hrabovský, Volf

Delegát: Lhoták

Diváci: 875


Soupisky mužstev

FK Baník Sokolov

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  1 B Štrunc Vojtěch   90    
  8 O Čermuš Vojtěch   90    
  16 O Kolář David   90    
7 O Neudert Václav   77    
  4 O Hajdo Dominik   90    
  6 Z Krlička Daniel   90    
9 Z Řezáč Petr   59    
20 Z Bílek Petr   42    
10 Z Kovář Daniel (C)   45    
19 Z Šulc Lukáš   59    
  18 Ú Olah Marin   90    

Bohemians Praha 1905 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
  89 B Le Giang Patrik   90    
  32 O Nový Martin   90    
  23 O Köstl Daniel 90    
  15 O Krch Daniel   90    
5 O Bartek David   74    
  22 Z Fulnek Jakub 90    
4 Z Jindřišek Josef (C)   74    
19 Z Květ Roman 74    
11 Z Novák Vojtěch  78    
77 Ú Chramosta Jan   62    
  10 Ú Koubek Matěj   90    
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
13 Z Fišer Patrik   48    
11 O Blažek Jakub   45    
15 O Kýček Kryštof   31    
12 Z Stockner Marek   31    
21 O Strmiska Slavomír   13    
  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
37 Ú Necid Tomáš   28    
2 O Lehovec Radek   16    
25 Z Vacek Kamil   16    
6 Z Levin Vladislav   16    
7 Z Hronek Petr   12    

 • Klokani neponechali nic náhodě a v Sokolově jednoznačně zvítězili.

  Do pohárové utkání na hřišti Sokolova obsadil brankářský post Le Giang. V obraně byli Krch, Nový i Bartek. Poprvé po dubnovém zranění byl v sestavě zkušený Jindřišek. Kraje zálohy zaujali Fulnek s Novákem a v útoku operovali Chramosta s Koubkem.

  Hned několik vteřin po úvodním hvizdu nebyla Bohemka daleko od vstřelené branky. Bartek na levé straně posunul míč do tandemu Novákovi, jehož krásný centr si v šestnáctce skvěle našel Květ, jenže ránu levačkou z voleje famózně zneškodnil gólman Štrunc. na druhé straně se snažil individuálně prosadit Bílek, ale po průniku páli slabě a mimo tři tyče.

  Radovali se tedy Zelenobílí. Na hranici velkého vápna si připravil míč osamocený Fulnek a tváří v tvář vybíhajícímu brankáři přesnou střelou k pravé tyči zajistil svému týmu brzké vedení.

  Náskok mohl navýšit Novák. V prvním případě mu chyběl kousíček, aby se dostal k míči. V tom druhém ho přesně zpětným centrem našel Chramosta, avšak mladý záložník pravačkou pálil jen těsně vedle pravé tyče. Další příležitost Klokanů vznikla po rohovém kopu, když centrovaný míč propadl až na zadní tyč ke Květovi, jenž si ho připravil ke střele, ovšem tu zvládl vyrazit brankář Štrunc.

  Krátce po odehrání úvodní půlhodiny manévroval s balon na hranici velkého vápna Jindřišek až ho jemným dloubáčkem přes protihráče předal na Koubka, který ale pálil nad branku Sokolova. Nevyužitou příležitost chtěl útočník Bohemky napravit a malou chvilku později. Po přistrčení od Fulneka ovšem střelu vyrazil domácí brankář a dobíhající Novák už neměl problém s tím, aby balon uklidil do prázdné branky, čímž navýšil náskok Bohemians a zároveň určil poločasové skóre.

  Krátce po začátku druhého poločasu měl míč v moci na hranici šestnáctky znovu Novák a parádně přidal třetí trefu Klokanů a svoji druhou v utkání. Bohemka neměla dost. Květův centr od rohového praporku se snesl až ke Köstlovi, jehož ránu pravačkou na zadní tyč zastavila až síť. Vstřelil tak svůj první soutěžní gól od svého příchodu do Bohemians.

  Téměř devět stovek diváků vidělo na začátku závěrečné dvacetiminutovky pěkný náběh Jindřiška, který tvrdě vypálil na přední tyč, kde byl včas brankář Štrunc a ránu vyrazil, ačkoliv jej ke Koubkovi, jenž rychle přispěchal s dorážkou, ale i tentokrát byl úspěšnější strážce domácí branky.

  Vzápětí se ale proháčkoval vápnem Květ a střelou na přední tyč zasadil Sokolovu bůra. Navázat na něj mohl střídající Vacek. Zkušený záložník si po přihrávce Necida připravil balon na pravou nohu, avšak technickým pokusem minul prostor mezi třemi tyčemi. Jinak si pět minut před koncem počínal Fulnek, když postupoval sám na gólmana a prudkou střelou k pravé tyči dokonal tenisového "kanára."

  autor: jan strýhal / bohemians.cz