SK ZÁPY - BOHEMIANS PRAHA 1905

1:3 (1:0)

Sobota 28.07.2012, 17:00 hodin • TeletníkArena - Zápy • Pohár České pošty (2012/2013) • 1. kolo

in 22 Z Nerad Petr   3

• K zápasu prvního kola Poháru České pošty jela Bohemka jen několik kilometrů za Prahu, na hřiště nováčka ČFL SK Zápy. Trenér Jozef Weber nevyužil žádného hráče z juniorky a poslal na hřiště nejsilnější sestavu.

Klokani hrozili v průběhu prvního poločasu hlavně střelami ze střední vzdálenosti, ale pokusy Rady, Jindřiška ani Moravce se neujaly. Do vedení se tak dostali po půl hodině domácí. Na přímý kop si naběhl Doležal, protlačil míč za Sňozíkova záda a Zápští vedli.

Odpovědět mohla Bohemka téměř okamžitě, se střelou Rady si ale poradil exligový brankář Záp Pařízek a ani o zadní části dotírajícího Bálka se míč do sítě nedostal. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro Bohemku.

Do druhého poločasu Jozef Weber přeskupil sestavu. Potočný vystřídal Žižku, Jindřišek se zasunul na stopera a Bartek obsadil střed zálohy. A právě David Bartek hru oživil. Hned po třech minutách otřásl krásnou střelou břevnem a z dorážky těsně přestřelil. Další šanci měl Jirouš, ale Potočného centr do branky neusměrnil, Moravec zase v dobré střelecké pozici napálil Pařízka.

Vyrovnání se Bohemka dočkala po deseti minutách druhé půle. To Kalina zatáhl míč až ke koncové čáře, nadýchaným bochánkem přehodil Pařízka a Vladimír Bálek sám před prázdnou brankou vyrovnal.

I dál měli Klokani více ze hry. Dlouho se ale nemohli gólově prosadit. Pařízek se zaskvěl při střele Jirouše po krásném Růžičkově centru. Vyrazil i střelu Vyhnala a hlavičku Šmída po následném rohovém kopu. Radek Sňozík v brance Klokanů zasahovat nemusel, jen kontroloval střelu Chrobáka mimo.

Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem. Jakub Rada se postavil k přímému kopu, obstřelil zeď, za níž se Pařízek ani nepohnul a Bohemka vedla. Zápští vrhli všechny síly do útoku, ale z jejich snahy byla jen nevyužitá šance Chrobáka. Naopak Klokani využili rychlý protiútok a po ose Nerad, Bartek, Šmíd zakončil poslední jmenovaný na konečných 3:1.

Bohemka tak postoupila v Poháru České pošty do druhého kola, kde narazí na divizní Meteor. Hrát se bude ve středu 29.8. od 17 hodin.

autor: Vojtěch Man - 28.7.2012
  • SK Zápy - Bohemians 1905 1:3 (1:0) (28.7.2012)