TJ BOHEMIANS ČKD PRAHA - ASVS DUKLA PRAHA   

4:0 (1:0)

Úterý 23.02.1982, 16:30 hodin • Stadion Strahov - Praha, Břevnov • Český pohár (1981/1982) • Finále

Branky: 34. Čermák, 61. + 74. (z pen.) Herda, 62. Němec

ŽK: Štambacher

Rozhodčí: Stiegler

Diváci: 4 000


Soupisky mužstev

TJ Bohemians ČKD Praha

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
         
         
         
         
       
       
         
         
         
       
       

ASVS Dukla Praha 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
         
         
         
       
         
         
     
         
         
       
       

 • Tři dny po ligové remíze ve Vršovicích smetli Bohemians ve 12. finále Českého poháru v úterý ze strahovského trávníku favorizovanou, ale bezradnou Duklu překvapivě vysoko 4:0 (1:0)! Mužem finále byl 33letý střední útočník Milan Čermák, který zastínil všechny reprezentanty a svůj životní výkon korunoval vedoucí brankou a přesnými přihrávkami na další dvě.

  "Klokani" s Bičovským ve středu obrany a s Koukalem ve středové ose byli agresívnějším, iniciativnějším a útočnějším mužstvem, jeho hráč zajistili postup do čs. finále neutuchající bojovností a vzorným nasazením. Tempo a tlak vystupňovali po změně stran, když šli neúprosně za svým cílem. Vojáci za stavu 1:0 sice zvýšili své úsilí, ale přece jen působili matným dojmem. Dvakrát měli možnost vyrovnat - ve 37. minutě Kozákem, který ideální přihrávce Vízka dal prudce vedle a v 55. minutě, kdy Hruška vyrazil Korejčíkovu střelu z úhlu - pak přišel nový nápor zelenobílých, pod nímž se vedoucí tým ligy zhroutil.

  Bohemians se ujali vedení ve 34. minutě, když Chaloupka odcentroval a Čermák stočil míč do sítě. Zraněný a pozdě vystřídaný Stromšík, jemuž předtím ve 28. minutě bezohledně šlápl Jar. Němec na nohu, byl bezmocný. Definitivní rozhodnutí padlo po hodině hry. Čermák dvěma nádhernými akcemi deklasoval obranu vojáků: v 61. minutě unikl po pravém křídle, obešel Nováka, odcentroval a D. Herda vystřelil (míč zvedl nešťastně Macela) a v 62. minutě udělal totéž na levém křídle, jeho centr našel Němce (Rada nestačil) - 3:0! V 74. minutě vyvrcholila nervozita vojáků, kteří často řečnili a kritizovali rozhodčího - Macela zbytečně fauloval Koukala a z pokutového kopu D. Herda upravil na 4:0...

  Bohemians nenašli ve vojácích tak odhodlaného a semknutého soupeře jako v sobotu, hráli rychlý útočný fotbal, všechno jim vycházelo, byli rozhodní v obraně, jednolitější tým, který vojáky předčil v přímočarosti akcí a rychlosti. V obraně hrál prim Bičovský a Jakubec, ve "druhé vlně" Chaloupka a dřel Koukal, v útoku byl Herda platnější než Němec.

  Dukla bez Nehody, který zůstal sedět na lavičce, nastoupila v obraně se změnami, jež nevyšly. Fiala hrál na kraji a Novák (až v 71. minutě jej střídal Kapko) jako stoper, slabinou byl tentokrát i Rada. Ve středové ose Štambachr nahradil Rotta, už se tak nedařilo Pelcovi a Kozák uspokojil jen do přestávky. Útok byl znovu slabinou, i když Vízek víc bojoval, zato už nebyl "vidět" před brankou. Nejslabší byl Kříž. Lakonický kometář trenéra LÁDI NOVÁKA: "Přístup některých našich hráčů byl katastrofální!"

  Rozhodčí Stiegler byl velice skoupý na žluté karty. Nedal ji Novákovi za faul na Bičovského (9. min.), po odkopnutí, Vízkovi za zákrok na Chaloupku (17.) a zvláště Němcovi za bezohledné zranění ležícího brankáře Stromšíka (28.)! Škoda, že při finále nefungoval ukazatel skóre a střelců a hlasatel zbytečně "uklidňoval" diváky pomalu při každém skandování.

  Diváků: 4 000, rohy: 7:3, střely: 11:5, Fauly: 18:16, žlutá karta: Štambachr, poločas 1:0.

   

  lidová demokracie / 24.2.1982