TJ SPARTAK PRAHA STALINGRAD - DSO DYNAMO SLAVIA KARLOVY VARY   

2:2 (2:2)

Pátek 13.04.1956, 16:45 hodin • Stadion TJ Spartak Praha Stalingrad - Praha, Vršovice • 2. liga - skupina A (1956) • 3. kolo

Branky: Kaura, Müller - Honomichl, Feureisl

Rozhodčí: Kejzlar

Diváci: 4 500


Soupisky mužstev

TJ Spartak Praha Stalingrad

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Doležal Emil   90    
    O Richter Jiří   90    
    O Boháček Miloslav 90    
    O Hanzl František   90    
    Z Král Josef   90    
    Z Krasl Jaroslav   90    
    Ú Bílek Oldřich   90    
    Ú Mottl František 90    
    Ú Macháček Miroslav 90    
    Ú Müller Ladislav 90    
    Ú Kaura Karel 90    

DSO Dynamo Slavia Karlovy Vary 

  # Post Hráč Góly Min. ŽK ČK
    B Vydra Miroslav   90    
    O Kotlář Luboš   90    
    O Matějček Karel   90    
    O Vidlák Miroslav   90    
    Z Honomichl Ladislav   90    
    Z Koler Josef   90    
    Ú Michl Jaroslav 90    
    Ú Svoboda Václav   90    
    Ú Feureisl Jiří 90    
    Ú Novotný Rudolf   90    
    Ú Honomichl Antonín 90    

  • Konečně jsme viděli po delší době hezký zápas. Bylo v něm hodně momentů jak technických, tak i střeleckých. Dynamo K. Vary hrálo jednoduchý, ale zato účelný fotbal. Hráči nedrželi zbytečně míč, přenášeli hru z obranných řad dlouhými příčnými přihrávkami přes hřiště do volných prostorů, kde na ně nabíhal vždy některý z uvolněných útočníků, který se ihned pokoušel o střelbu. Někdy to však karlovarští útočníci přeháněli, když by bylo účelnější buď ještě s míčem jít vpřed, nebo jej přihrát lépe stojícímu spoluhráči. Oba záložníci hostí si často vyměňovali místa se spojkami, což bylo velmi účelné. Brankář Vydra měl hodně pěkných okamžiků, ale hrál často hodně "na efekt". Má částečně vinu na první brance, kdy měl při centru Macháčka vyběhnout. Obránci hráli zonově a svůj úkol zastali dobře. Střední obránce Matějíček udržel Macháčka. Záložníci vykonali velký kus práce jak v obranné, tak i v útočné řadě. Zvláště velmi pěkný výkon podal Koller. V útoku byl velkou individualitou Feureisl, i když byl počátkem hry zraněn. Z křídel byl lepší Honomichl A., zvláště střelecky. Svoboda hrál konstruktivní hru a Novotný byl poněkud měkký.

    Stalingradští byli sice celkově techničtější, ale někteří hráči přeháněli dribling nad účelnost. Jiní jsou zase primitivní v odkopech a v okamžitém rozhodování. Z jejich mužstva lze pochválit Doležala v brance. Ani jeden z obránců neuspokojil. Ze záložníků byl lepší Král, v útoku hrála dobře v poli obě křídla, ale před brankou se neprosadila. Ve vnitřním triu podal pěkný výkon Motl.

    I když poměr rohů byl 10:2 pro Stalingrad, výsledek celkem odpovídá hře. Branku domácích dal Kaura hlavou z centru Macháčka, Honomichl z přihrání Novotného vyrovnal. Domácí se opět ujali vedení Müllerem, vyrovnal Feureisl. Rozhodčím byl Kejzlar, který se dopustil několika drobných chyb, které výsledek neovlivnily.

    čs.sport / 14.4.1956