KRÁTCE:
Záložník JOSEF JINDŘIŠEK (42) se stal v zápase Jablonec - Bohemians nejstarším hráčem samostatné ligy. V 81. střídal ve 42 letech, 8 měsících a 8 dnech.
Obránce JAN VONDRA (28) prodloužil smlouvu s Bohemians do léta roku 2026. Informuje o tom v rozhovoru Bohemka TV.
V neděli 24.9.2023 zemřel bývalý hráč Bohemians, pan MIROSLAV POHUNĚK (89), informuje o tom Virtuální Ďolíček.
Útočník DAVID PUŠKÁČ (30) překonal klubový rekord Bohemians - stal se z něj nejlepší střelec v české samostatné lize!
  

Proti SPARTĚ vůbec nic nemám!

Jedeme na Letnou a je to tu zase. Sparťani nám připomínají domnělé křivdy minulosti. Můžou začít tituly z dvacátých let, o které přišli ztrátami ještě ve starém Ďolíčku. Můžou pokračovat osmiletou érou bez porážky na přelomu sedmdesátek a osmdesátek. Třinec, jak by mohli zapomenout! O Necidově loňském gólu radši nemluvit! My, klokani z Vršovic, přitom proti Spartě ale opravdu nic nemáme. A jako argument můžeme i po letech vytáhnout vyznání mistra Miloslava Švandrlíka, kterému před pár týdny obnovený Klokanklub popřál k nedožitým devadesátinám.


Je pravda, že jako kádrový referent jsem několik úředníků, kteří fandili Spartě, poslal do dolů a nepřijal jsem dva inženýry, kteří o sobě prohlásili, že jsou sparťané. Ale to všechno byla jen shoda okolností, která nemůže nic změnit na mém názoru, že Sparta je mužstvo v podstatě sympatické. Ano, jako důstojník u entého útvaru jsem byl k podřízeným velice náročný, ale to, že dva vojíni z mé jednotky, kteří spáchali sebevraždu, byli sparťané, je naprostá náhoda!

Taktéž se mě velice dotklo, když mě později, jako klíčového zaměstance Poštovní novinové služby, obvinili, že sparťanům nedodávám 100 + 1 zahraničních zajímavostí a jiné úzkoprofilové tiskoviny. Jestliže jsem ze seznamu škrtl právě sparťany, nelze to kvalifikovat jinak než jako politováníhodné nedopatření!

Stejně, ba ještě rozhodněji, musím odmítnout názory, že jsem jako referent bytového úřadu úmyslně nepřiděloval sparťanům byty. Zdůrazňuji, že jsem jim je nepřiděloval zcela neúmyslně!

Výmyslem do nebe volajícím je, že jsem jako vedoucí potravinářství zaměňoval sparťanům slepičí vejce za kachní, aby onemocněli paratyfem. Při mém kladném poměru ke Spartě je to absurdní pomluva!

Taktéž nevím, proč jsem byl podezírán z toho, že jsem v setmělých pražských ulicích propichoval sparťanům pneumatiky u aut, a proč mě kvůli tomu dokonce dvakrát vyšetřovali na VB. Stejnou nepravdou je, že jsem několika sparťanům vyrazil tabulky u oken!

Nyní pracuji jako hrobník, a jsou zde další pomluvy! Říká se, že sparťanům kopu mělčí hroby a jestli dneska vyhrají, že je odmítnu pochovávat.

To se, jako všechna předešlá obvinění, nezakládá na pravdě, a jestli je opravdu odmítnu pochovávat, prohlašuji, že opět půjde o náhodu, nedopatření a politováníhodnou shodu okolností!

Znovu zdůrazňuji, že Sparta je mi sympatická a nic proti ní nemám!

autor: miloslav švandrlík, kresba: neprakta