SK Sparta Kolín - Bohemians Praha 1905

Vytisknout

SK SPARTA KOLÍN - BOHEMIANS PRAHA 1905

1:7 (1:2)

Středa 11.10.2023, 15:30 hodin • Stadion v Borkách - Kolín • MOL Cup (2023/2024) • 3. kolo

Branky: 39. Neuberg - 7. + 33. + 81. (3. z pen) Kozák, 52. + 67. + 85. Mužík, 57. Hrubý

• Klokani s přehledem postoupili do osmifinále

V pohárovém utkání hájil prostor mezi třemi tyčemi brankář Reichl. S kapitánskou páskou na ruce přivedl Klokany na hrací plochu Jindřišek, po jehož boku byl Hrubý. Útočná trojka tentokrát nastoupila se záložníkem Beranem, jenž byl pod útočníky Kozákem a Mužíkem.

Už po pár minutách se mohli Zelenobílí radovat. Kozák využil chyby v domácí defenzivě, když dokázal před brankářem Tůmou vypíchnout míč. Poté už neměl těžký úkol a střelou do odkryté branky poslal Bohemku do vedení.

Navýšit ho záhy mohl Mužík. Tomu přihrál Hrubý a útočník Klokanů se následně probíjel v šestnáctce s balonem do střelecké pozice, ale přízemní střela letěla o kousek vedle pravé tyče. Další velkou šanci si vytvořili Klokani vzápětí. Mužík přepustil míč na levé straně Hrubému, čímž zrušil ofsajd a pelášil do pokutového území. Právě Hrubý servíroval míč na zadní tyč, kam si naběhl Dostál. Zkušenému obránci výborně zmenšil úhel gólman Tůma, který střelu zblízka dokázal zlikvidovat. Domácí přežili i následný závar před vlastní brankou.

V ofenzivě zahrozil také Kolín. Po ubráněném autovém vhazování vrátil Vondráček míč před branku Klokanů, kde se k hlavičce protlačil Neuberg, ovšem jeho zakončení bylo nedůrazné, a tak mohl Reichl zůstat v klidu. Větší šanci měli domácí vzápětí. Uvnitř šestnáctky se k balonu prodral Čapek, jenž si ho srovnal na střelu a naštěstí pro Klokany pálil těsně vedle pravé tyče. S odpovědí přispěchali Pražané. Útok táhl Jindřišek a roztáhl hru doleva na Kovaříka. Centr zkušeného univerzála proletěl před brankou a míče se na hranici pokutového území zmocnil Dostál. Pravonohý zadák s odhodlal k ráně, avšak ta proletěla nad břevnem.

Poté už vedení Klokanů bylo dvoubrankové. Hrubý měl míč v moci na pravé straně a skvělým pasem našel milimetrově Kozáka. Mladý útočník si balon dobře zpracoval před sebe a střelou podél gólmana Tůmy k levé tyči navýšil náskok.

Kolín zvládl zanedlouho snížit. Nejdřív centroval před branku Šnajdr, ovšem hlavičku kapitána Vondráčka skvěle Reichl vytěsnil na rohový kop. Z něj už se svěřenci kouče Boeva prosadili. Centr od rohového praporku si vyhledal stoper Neuberg a hlavou rozvlnil síť.

Záhy mohl na ukazateli skóre svíti srovnaný stav. Veselý si udělal prostor na zakončení ve velkém vápně, jenže skvělý Reichl míč ukryl nadvakrát v rukavicích. První dějství tak skončilo za těsného vedení Pražanů.

Po pauze nadělal brankáři Tůmovi trable centr Kovaříka, avšak nakonec tuto situaci domácí přečkali bez úhony na zdraví. To už neplatilo o pár minut později. Kozák udržel míč na polovině hrací plochy a dostal ho na spoluhráče. Pak Dostál pěkným obloučkem za defenzivní linii vysunul do úniku Mužíka, jenž tuto pobídku neodmítl a postupoval na brankáře. Ten se při výběhu zarazil a začal couvat, čehož si Mužík všiml a dloubáčkem přes něj vrátil Zelenobílým dvoubrankové vedení.

Pražané s útočením nepřestávali. Vzápětí totiž Dostál odcentroval z pravé strany před branku. Hrubý si vyskočil a hlavičkoval, ale míč poslal nad branku. Nemuselo ho to příliš mrzet, protože záhy už se zapsal mezi střelce. Beran měl míč ve svém držení u postranní čáry, odkud precizní přihrávkou přesunul míč k Hrubému, který ho bez problémů uklidil do sítě.

Po hodině hry Vondra pěkným psem vysunul do dalšího úprku Kozáka. Autor dvou branek postupoval do šestnáctky, kde naservíroval míč Mužíkovi. Útočník Klokanů však ve skluzu zakončil o malý kousek vedle pravé tyčky. Stejně jako předtím Hrubý, tak i Mužík si neproměněnou šanci vynahradil. Beran mu totiž přistrčil balon do šestnáctky. Mužík si ho připravil na pravačku, aby pěknou střelou o pravou tyč zapsal pátou branku Bohemians.

V závěrečné desetiminutovce zkompletoval Kozák hattrick. Do šestnáctky vstoupil s balonem aktivní Mužík, ovšem domácí stoper ho fauloval. Sudí Kvítek neváhal a okamžitě nařídil pokutový kop. Exekuce se ujal Kozák, který ho bezpečně proměnil a vsítil svůj třetí gól v zápase.

Zahanbit se nenechal ani Mužík. Jen o tři minuty později se on přihlásil v pokutovém území o slovo a svou třetí trefou v zápase se přihlásil o příspěvek za hattrick.

Bohemka tak utkání třetího kola MOL Cupu naprosto jednoznačně ovládla a postoupila do osmifinále. V něm ji čeká domácí duel se Spartou.

autor: jan strýhal / bohemians.cz
  • připravujeme...

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha

Vytisknout

BOHEMIANS PRAHA 1905 - AC SPARTA PRAHA

1:2 (1:0)

Středa 01.11.2023, 17:30 hodin • Městský stadion Ďolíček - Praha, Vršovice • MOL Cup (2023/2024) • Osmifinále

36 Ú Schánělec Tomáš 1

• Kadlecův gól z první půle proti Letenským na postup nestačil.

Do osmifinále vyslal trenér Jaroslav Veselý výrazně obměněnou základní jedenáctku. Prostor mezi třemi tyčemi hájil Reichl. Před ním nastoupila obranná trojice uprostřed s Vondrou, po jehož bocích byli Kadlec s Hůlkou. Uprostřed hřiště operovali Jindřišek s Hrubým a na levé straně poté Hybš. Od úvodní minuty naskočil šikovný Beran, nad kterým se v útoku pohybovali Prekop s pohárovým střelcem Mužíkem.

V úvodu se k brance Klokanů dostávali hosté. Pavelka po přihrávce ještě stihl odcentrovat jemně na Sadílka, jehož ráně se do cesty postavil Köstl a zablokoval ji. O chvilku později už byla příležitost Sparty větší. Olatunji udržel míč v souboji s Vondrou, díky čemuž mohl dál rozvinout útočnou akci. Ševčík pak skrytou přihrávkou šikovně prostrčil míč do šestnáctky Sadílkovi. Zkušený záložník už se ocitl sám před Reichlem, jenže brankář Bohemky rychle vyběhl, čímž zapříčinil, že Sadílek v rychlosti střílel o malý kousek nad břevno. Na druhé straně odpověděli ofenzivní akcí Klokani. Rohový kop rozehráli nakrátko Hrubý s Beranem. Druhý jmenovaný pak dokázal přes bránícího hráče přihrát Prekopovi do pokutového území. Slovenský útočník si připravil míč na levačku, jíž vyslal na branku skrytou střelu po zemi. Gólman Vorel si s tímto střeleckým pokusem dokázal poradit.

Po dvaceti minutách hry se radovali Klokani. Exekuce rohového kopu se pod hlavní tribunou ujal Hrubý. Hráč s osmaosmdesátkou na zádech krásným centrem servíroval balon před branku. Mladý zadák si ho našel a přesně umístěnou hlavičkou k pravé tyči nechal v Ďolíčku vypuknout explozi radosti.

Opařená Sparta se snažila srovnat, ovšem Klokani nezůstávali zalezlí. Ke svému obávanému sólu se dostal Köstl. Důrazný bek se proháčkoval do šestnáctky k zakončení, které bylo zablokováno. K míči se ještě dostal Prekop, ale pálil nad branku Vorlea. Pět minut před poločasovou přestávkou se odraženého míče zmocnil za šestnáctkou Sejk, ale pálil mimo tři tyče.

Závěr prvního dějství přinesl po jedné zajímavé situaci před oběma brankami. Nejdřív měl míč na noze u brankové čáry Mužík. Útočník Bohemky hledal přihrávkou pod sebe Prekopa, jenže tomu chyběl jen malý kousek, aby míč doklepl do branky. Na opačné straně hrací plochy se do úniku dral tentýž hráč. Za vteřinu dvanáct přispěchal se skvělým obranným zákrokem Vondra, když se dostal před něj a míč mu ukopl na roh.

Druhý poločas začal šancí Klokanů. Hrubý opět centroval od rohového praporku. Jindřišek v souboji předčil Ryneše, ovšem hlavou branku střeženou Vojtěchem Vorlem o pár čísel minul. Na neproměněnou šanci brzy navázala vyrovnávací branka Letenských. Sadílek dlouhým autovým vhazováním od vlastního kotle dostal míč před branku. Kapitán Pavelka se prodral do zakončení, nicméně dobře ránu zablokoval Köstl. K neštěstí Bohemky se míč odrazil přímo k osamocenému Sejkovi. Útočník Sparty se nemýlil a přesnou střelou k pravé tyči srovnal stav utkání.

V šedesáté minutě vyslal trenér Veselý na hřiště Matouška. Rychlý blonďák se po malé chvilce dostal do zakončení. Centr Hrubého do rohového praporku prodloužil na přední tyči Křapka. Balonu se za šestnáctkou zmocnil právě Matoušek. Ránu z voleje srazil stoper Gomez. K míči ještě rychle přispěchal Prekop, avšak i jeho pokus dokázali hostující zadáci zablokovat.

Dvacet minut před koncem šla do vedení Sparta. Znovu bylo na začátku akce dlouhé autové vhazování. Míče se ujal pod hlavní tribunou Sadílek. Z jeho rukou putoval balon až k malému vápnu. Tam dokázal prodloužit míč Gomez za sebe. Do skrumáže hráčů se protlačil Ševčík. Sparťanský talentovaný záložník napoprvé zakončil do břevna, od kterého se míč k němu vrátil a napodruhé už balon ránou z bezprostřední blízkosti dostal.

Síly do útoku vrhli Klokani, ale hlídat si museli také zadní vrátka. Nebezpečný protiútok Sparty táhl Sejk. Autor vyrovnávací branky měl ambici rozšířit svůj střelecký účet, jenže Hybš mu nedovolil zakončit. Útočník Sparty tak volil přihrávku volnému Pavelkovi. Ostřílený středopolař své nabyté zkušenosti nepotvrdil, neboť pálil z prvního doteku rychle, a doprostřed branky do náruče připraveného Reichla. Vzápětí další nebezpečnou akci Letenských vedl Pešek. Situaci vyřešil pěknou průnikovou přihrávkou "do mrtva" Olatunjimu. Před ním už byl pouze vybíhající Reichl, ale hroťák Sparty definitivní rozhodnutí odmítl, když jeho střela skončila la levé tyčce.

To ho mohlo mrzet. Z posledního rohu totiž centroval Hála. Na přední tyči prodloužil hlavou míč Vondra, ale bohužel Hrubému na zadní tyči kousek chyběl, aby ve skluzu míč zasáhl. Pohárové derby tedy výsledkově zvládla lépe Sparta, která si po těsné výhře odvezla postup do čtvrtfinále. Cesta Bohemky domácím pohárem pro letošní sezonu skončila v osmifinále.

Ohlasy trenérů:

Ivan Hašek (asistent trenéra Bohemians Praha 1905): "Utkání jsme začali slušně. Na začátku jsme si vytvořili šance a Spartu do ničeho nepouštěli. Měli jsme i menší tlak a po rohu se nám podařilo vstřelit gól. Pak začali hrát a my možná trošku cukli dozadu. Sparta měla více autů, trestných kopů a obecně postupně více standardních situací, což nás dostalo pod tlak. Po pauze jsme právě z těch dlouhých autových vhazování dostali dvě branky. Ve hře jsme neodehráli špatný zápas. Do té doby, než Sparta vedla, nic jsme jí nedovolili. Měli jsme přidat gól na 2:0, čímž bychom utkání možná rozhodli."